Pik
Сьогодні, 19 Вересня 2019
Спецрепортаж
05.12.2017
2280
0

У Херсоні стартували аліментні рейди: є результати

У Мін’юсті запевняють, що не на жарт взялися за неплатників аліментів.

У регіонах створили мобільні бригади, які ходять з рейдами до нерадивих батьків і вилучають майно. Такі заходи вже стартували на Херсонщині, де понад 4 тисячі злісних неплатників аліментів.

Про те, як проходив рейд в обласному центрі, розповідається у сюжеті 24 каналу.

«Нет, Рома, все забирают, ты понимаешь? Все забирают!», - так розпочинається сюжет. По телефону молода жінка благає співмешканця швидко їхати додому, бо виконавці описують майно. Телевізор, «мікрохвилівку» та перфоратор забирають за аліменти. Своїй доньці від попереднього шлюбу чоловік заборгував 22 тисячі гривень. Жінка плаче, бо тепер страждатимуть її двоє дітей.

Учасники рейду розводять руками – за законом вони зобов’язані вилучити майно, яке знаходиться у помешканні неплатника аліментів. Його співмешканка і діти, на жаль, стали заручниками ситуації.

Сам боржник з’являється незабаром. Чоловік намагається виправдатися:

-Я с ней по-хорошему договорился. -Жодної заяви вона не надає, - говорить виконавець.

-Потому что ее нету. -Надайте, будь-ласка, квитанції про сплату аліментів.

-А, про сплату алиментов у меня нету, у меня есть кредитные, что я платил.

-Це не сплата аліментів, відповіли боржнику.

Якщо за 10 днів чоловік не сплатить аліменти, вилучені речі виставлять на електронні торги, а виручені гроші перерахують його дитині від колишньої дружини. До речі, до хати пускають далеко не всі. Високий паркан і табличка «Злий собака» на брамі – так гостей зустрічають багаті.

У сюжеті показали будинок, власник якого заборгував 129 тисяч аліментів, зустрітися з ним виконавцям не вдалося. Також, як показав рейд, багатьох боржників не можливо знайти за місцем прописки. У розшуку, до речі, не лише чоловіки.

На Херсонщині 700 матерів-зозуль, які мають борги з аліментів. У юстиції запевняють – аліментників знайдуть за місцем роботи, принаймні, офіційним.

Приписи вручають у бухгалтеріях. З цією метою рейд побував на одному з підприємств Херсона, де працює боржник. Великі надії в юстиції покладають на зміну законодавства.

Вже цього тижня Верховна Рада України збирається посилити відповідальність для неплатників аліментів. Закон про це вже прийнято в першому читанні. «Эти все ограничения будут применяться к лицам, у которых задолженность по алиментам превышает 6 месяцев. Первое - это четко ограничения в выезду за границу, второе – ограничение в праве управления транспортным средством, ношение оружия и охота», - розповів начальник Головного територіального управління юстиції в Херсонській області Костянтин Хутковський. Крім того, якщо закон приймуть, горе-аліментнику «світять» громадські робити, оплата за них йтиме дитині – розповідається у сюжеті. І вже є результати рейду. Як повідомила на власній сторінці у Фейсбук прес-секретар Головного територіального управлінні юстиції в Херсонській області Гаяне Оганесян, сьогодні один із боржників заплатив 120 тис. аліментів, які був винен своїй дитині.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину