Pik
Сьогодні, 04 Квітня 2020
Відеорепортаж
23.08.2019
1432
0

Ціна Незалежності: херсонці відправили Президенту безпрецедентне звернення

Низка патріотичних і суспільно-важливих заходів у переддень головного державного свята відбулися у Першому інформаційно-креативному просторі HUBWAY у Херсоні. Детальніше про це йдеться у репортажі ТРК ВТВ плюс.

Херсонський фотокор Олександр Корняков у деталях пам’ятає, як знімалася кожна світлина з архіву, під кодовим словом «Не стирати». Тут відібрано те, що зачепило. До Дня Незалежності у Першому інформаційно-креативному просторі HUBWAY у Херсоні відкрилася персональна виставка робіт Сашка. До неї увійшли 64 світлини, зроблені з 2013-го року аж до сьогодні.
«Є фотографії, які зберігаєш на домашньому комп’ютері, тому що вони чимось тобі близькі і вони не постановні, а відзняті під час виконання мої професійних обов’язків», - розповідає автор експозиції, фотокореспондент ІА «ПІК» Олександр Корняков.

Патріотичну виставку ініціювали відомі на Херсонщині діячі – підприємець, меценат, депутат Херсонської обласної ради Андрій Путілов, голова благодійного фонду, член виконкому Херсонської міськради Садіяр Мамедов і депутат облради, нагороджений орденом «Народний герой України», Сергій Максименко. Ці ж люди зібрали всіх небайдужих на «круглий стіл» «Ціна Незалежності».

-Для мене Назалежність – це жити у своєму будинку, їздити спокійно до своєї мами у Донецьк і не боятися стояти на кордоні. Так, я плакала, але дуже вдячна херсонській землі за те, що прийняли мене тут, мені тут дуже добре, - поділилася сокровенним учасниця «круглого столу», переселенка Людмила Огнерубова.

Вразила і розповідь Галини Уманець. Незламна патріотка і волонтерка брала участь у пошуках загиблих героїв і супроводжувала перевезення їхніх тіл. І це її ціна Незалежності.
«…Дві матусі сперечалися - це мій син, а друга каже – ні, подивіться, ось пальчики мої, ось мої нігтики, мого синочка… І це наскільки було тяжко пережити. Тому ми тільки виборюємо нашу Незалежність, і маємо сказати цим родинам, що ми будемо допомагати», - розповіла пані Галина.
А вона ціну Незалежності знає, як ніхто. У серпні 2014-го Оксана Набєгова втратила сина. Боєць батальйону «Миротворець» херсонець Роман Набєгов загинув у сумнозвісному «іловайському котлі». Події з оточенням і відступом українських військових на Донеччині згодом назвуть наймаштабнішими за втратами від початку АТО.
-Іловайськ, пошуки, багато поранених і зниклих. Тоді ми до кінця не могли усвідомити того, що така от яра, справжня війна… І ти шукаєш свою дитину і знаєш матерів, які теж шукають, а країна ніби цього не знає і не хоче знати, - ділиться спогадами, від яких робиться моторошно, матір загиблого.

Рідним загиблих захисників, а ще – безвісти зниклих, зараз найважче. Парадокс, але й на п’ятому році війни ця категорія залишається соціально незахищеною.

-Кожен військовий повинен знати і кожен член його родини повинен знати, що коли він воює, держава за нього не забуває. І, не дай Боже, щось станеться, ця родина не залишиться сам-на-сам з цим горем, - говорить учасник «круглого столу», лідер громадської платформи «Добро переможе», депутат Херсонської обласної ради Юрій Рожков, який сам багато допомагав родинам загиблих бійців.


Саме тому, що є багато болю, багато незахищених, скривджених цією війною, учасники «круглого столу» на базі Першого інформаційно-креативного простору HUBWAY ініціювали безпрецедентне звернення до Президента України та інших головних державний інституцій. Вимога конкретна – має бути чітко окреслений статус всіх, хто потерпів внаслідок АТО, а також Майдану.

-Матері, які втратили своїх синів, не можуть отримати від держави дотаційну допомогу, якої вкрай потребують. І таких у нас дуже багато. А ще є родини воїнів, зниклих безвісти. Тому ми вирішили об’єднатися і звернутися до Президента України, аби на рівні парламенту такі люди отримали правовий статус і фінансову підтримку, - говорить учасник АТО, засновник благодійного фонду, громадський діяч Садіяр Мамедов.

Звернення з низкою вимог збирає все більше підписів херсонців. Незабаром його відправлять адресатам. Повний текст ініціативи можна почитати на сайті інформаційної агенції «ПІК» .

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину