Pik
Сьогодні, 18 Червеня 2018
Спецрепортаж
14.10.2017
551
0

На Херсонщині відкрилася інноваційна сімейна ферма

13 жовтня в с. Олексіївка Голопристанського району відкрили інноваційну молочну ферму родини Зіновських, передає ПІК.

Сімейна ферма щодня постачатиме понад 300 літрів молока для заводу «Данон Дніпро».

Про те, чому ферма є інноваційною розповіла  Наталя Зіновська:

Ферма інноваційна в першу чергу тому що ми поєднали тут три сфери життя: перша сфера – це сфера виробнича, друга – це сфера навчальна, третя - це сфера відпочинку. Інноваційність сімейної ферми полягає в тому, що ми перша сімейна ферма в Україні, яка обладнала ферму молокопроводом з автоматичною системою миття. Також встановлений транспортер, а ще в нас є лабораторія з контролю якості сировини.

Зокрема, у приміщенні створені оптимальні умови для утримання тварин: освітлення, мікроклімат (вентиляція), автоматичні поїлки, кормові столи, а також є лабораторія з контролю якості молока і охолоджувач.

Бізнес родини починався з утримання трьох корів, а зараз корів у родини вже 20.

«Спочатку у нас було три корови, потім ми поступово збільшували кількість тварин. Далі ми почали плідно співпрацювати з кооперативом «Могучий». Ми постійно працювали над якістю молока і в результаті ми отримували гарну ціну. У 2016 році нам запропонували взяти участь у проекті від американського фонду USAID, який був спрямований на створення сімейних ферм за підтримки компанії «Данон». В результаті цього проекту ми отримали обладнання, яке встановлене на нашій фермі: це доїльний апарат, вентилятори та інше. Ми не хотіли, щоб наша сімейна ферма була такою, як вже існують в Україні. Ми захотіли щось нове. Про свої плани ми розповіли компанії «Данон», яка заручила нас своєю підтримкою.», - розповіла Наталя Зіновська.

В свою чергу, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Паливода вважає, що створення таких ферм виведе Херсонську області  та Україну в цілому на новий рівень.

«Я вважаю що такі ферми – це майбутнє нашої Херсонщини.  Об’єднання малих сімейних фірм з великими холдінгами, аграрними компаніями, які експортоспроможні, - зможе відновити всю Україну. З боку обласної адміністрації обіцяю, що будемо боротися за виділення фінансових коштів і брати участь у співфінансуванні на 2018 рік», - зазначив Паливода.

Окрім цього, родина Зіновських на досягнутому не збирається зупинятися. Зараз вони вивчають різні проекти, серед яких проект використання альтернативної енергії, встановлення сонячних батарей. Також родина вивчає проекти з переробки гною та планує відкрити зелений туризм. 

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

09.05.2018
652
0
Відеорепортаж
Спогади про війну з перших вуст
08.05.2018
710
0
Відеорепортаж
Херсону є ким пишатися

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину