Pik
Сьогодні, 14 Июля 2020
Спецрепортаж
14.10.2017
1686
0

На Херсонщині відкрилася інноваційна сімейна ферма

13 жовтня в с. Олексіївка Голопристанського району відкрили інноваційну молочну ферму родини Зіновських, передає ПІК.

Сімейна ферма щодня постачатиме понад 300 літрів молока для заводу «Данон Дніпро».

Про те, чому ферма є інноваційною розповіла  Наталя Зіновська:

Ферма інноваційна в першу чергу тому що ми поєднали тут три сфери життя: перша сфера – це сфера виробнича, друга – це сфера навчальна, третя - це сфера відпочинку. Інноваційність сімейної ферми полягає в тому, що ми перша сімейна ферма в Україні, яка обладнала ферму молокопроводом з автоматичною системою миття. Також встановлений транспортер, а ще в нас є лабораторія з контролю якості сировини.

Зокрема, у приміщенні створені оптимальні умови для утримання тварин: освітлення, мікроклімат (вентиляція), автоматичні поїлки, кормові столи, а також є лабораторія з контролю якості молока і охолоджувач.

Бізнес родини починався з утримання трьох корів, а зараз корів у родини вже 20.

«Спочатку у нас було три корови, потім ми поступово збільшували кількість тварин. Далі ми почали плідно співпрацювати з кооперативом «Могучий». Ми постійно працювали над якістю молока і в результаті ми отримували гарну ціну. У 2016 році нам запропонували взяти участь у проекті від американського фонду USAID, який був спрямований на створення сімейних ферм за підтримки компанії «Данон». В результаті цього проекту ми отримали обладнання, яке встановлене на нашій фермі: це доїльний апарат, вентилятори та інше. Ми не хотіли, щоб наша сімейна ферма була такою, як вже існують в Україні. Ми захотіли щось нове. Про свої плани ми розповіли компанії «Данон», яка заручила нас своєю підтримкою.», - розповіла Наталя Зіновська.

В свою чергу, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Паливода вважає, що створення таких ферм виведе Херсонську області  та Україну в цілому на новий рівень.

«Я вважаю що такі ферми – це майбутнє нашої Херсонщини.  Об’єднання малих сімейних фірм з великими холдінгами, аграрними компаніями, які експортоспроможні, - зможе відновити всю Україну. З боку обласної адміністрації обіцяю, що будемо боротися за виділення фінансових коштів і брати участь у співфінансуванні на 2018 рік», - зазначив Паливода.

Окрім цього, родина Зіновських на досягнутому не збирається зупинятися. Зараз вони вивчають різні проекти, серед яких проект використання альтернативної енергії, встановлення сонячних батарей. Також родина вивчає проекти з переробки гною та планує відкрити зелений туризм. 

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину