Pik
Сьогодні, 22 Вересня 2020
Відеорепортаж
23.02.2018
2150
0

Херсонська палатка і Майдан: спогади революціонерів

Це кадри чорирічної давнини, які телеканал ВТВ плюс знімав на Євромайдані у столиці. Херсонці з’явилися там з перших днів Революції Гідності. Земляків підтримав тоді депутат Верховної Ради Андрій Путілов, який встановив палатку на Майдані. Намет мав статус громадської приймальні нардепа, адже залишатися людям у центрі Києва надовго забороняла.

Перший намет зніс і спалив «Беркут». Але друга палатка, була ще більшою, а напис «Херсонщина» було видно здалеку. Про те як було на Майдані у столиці, згадували його учасники від Херсонщини. Зустріч представників різних районів, які мають відношення до тих подій, ініціював Андрій Путілов. Люди зібралися на Херсонському механічному заводі.

-Одразу все починалося як Євромайдан, стояли студенти. Але я вже розумів, що нічого не буде підписано і з Європою на якийсь час доведеться попрощатися і відкласти цбю справу, але коли побили дітей, побили студентів, тут вже Євромайдан відійшов на другий план, - розповів учасник Майдану Андрій Мицик.

Учасники Майдану не приховують – херсонська палатка була однією з найпомітніших і найчисельніших. Мало хто знає, але ще до її встановлення наші земляки стояли з примітним прапором. Реквізит, почорнілий від кіптяви, майданівці принесли на зустріч. Також на згадку про ті події учасники революції розгорнули банер з написом «Херсонщина», який висів на палатці. Вже кілька років плакат із підписами майданівців зберігається в обласному краєзнавчому музеї. 

І знову спомини, тільки вже надруковані. «Майдан. Таємні файли» - цю книжку написали брати Капранови і таку отримав кожен учасник зустрічі.

 

Джерело: телеканал ВТВ плюс, журналіст – Марина Савченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину