Pik
Сьогодні, 25 Травня 2018
Відеорепортаж
23.02.2018
561
0

Херсонська палатка і Майдан: спогади революціонерів

Це кадри чорирічної давнини, які телеканал ВТВ плюс знімав на Євромайдані у столиці. Херсонці з’явилися там з перших днів Революції Гідності. Земляків підтримав тоді депутат Верховної Ради Андрій Путілов, який встановив палатку на Майдані. Намет мав статус громадської приймальні нардепа, адже залишатися людям у центрі Києва надовго забороняла.

Перший намет зніс і спалив «Беркут». Але друга палатка, була ще більшою, а напис «Херсонщина» було видно здалеку. Про те як було на Майдані у столиці, згадували його учасники від Херсонщини. Зустріч представників різних районів, які мають відношення до тих подій, ініціював Андрій Путілов. Люди зібралися на Херсонському механічному заводі.

-Одразу все починалося як Євромайдан, стояли студенти. Але я вже розумів, що нічого не буде підписано і з Європою на якийсь час доведеться попрощатися і відкласти цбю справу, але коли побили дітей, побили студентів, тут вже Євромайдан відійшов на другий план, - розповів учасник Майдану Андрій Мицик.

Учасники Майдану не приховують – херсонська палатка була однією з найпомітніших і найчисельніших. Мало хто знає, але ще до її встановлення наші земляки стояли з примітним прапором. Реквізит, почорнілий від кіптяви, майданівці принесли на зустріч. Також на згадку про ті події учасники революції розгорнули банер з написом «Херсонщина», який висів на палатці. Вже кілька років плакат із підписами майданівців зберігається в обласному краєзнавчому музеї. 

І знову спомини, тільки вже надруковані. «Майдан. Таємні файли» - цю книжку написали брати Капранови і таку отримав кожен учасник зустрічі.

 

Джерело: телеканал ВТВ плюс, журналіст – Марина Савченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

09.05.2018
446
0
Відеорепортаж
Спогади про війну з перших вуст
08.05.2018
513
0
Відеорепортаж
Херсону є ким пишатися

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину