Pik
Сьогодні, 02 Березня 2021
Відеорепортаж
28.08.2019
1122
0

Фінал «Студреспубліки» прийняла Херсонщина

Святковий уїк-енд у Лазурному відбувся під знаком студентського креативу. Оздоровчо-спортивний центр «Прибрежний» приймав фінал відомого всеукраїнського проекту «Студреспубліка». Як все було – розповідається у репортажі ТРК ВТВ плюс.

…Наметна тусовка. Три сотні студентів з усієї України. «Є хто вдома?», - запитує кореспондентка перед застібнутою на блискавку палаткою. «Є!», - чується зсередини, з намету визирає дівчина-білявка. Світлана Мороз приїхала з Рівного.

«Я хотіла стати письменницею і завтра буде тренінг для письменників. Так що тут можна знайти для кожного щось нове», - розповідає дівчина.

Намети – обов’язкова умова «Студреспубліки», колорит, з якого починався всеукраїнський молодіжний проект. Це вже 21-ша «Студреспубліка». Зазвичай її фінал проходив у Криму. Після окупації ж півострова студенський форум переїхав на материкову частину України. Вже вдруге «Студреспубліку» приймає Херсонщина. Нинішня відкрилася в оздоровчо-спортивному центрі «Прибрежний» у Лазурному.

«Щойно ми позначили, що тут є Кропивницький, щоб усі бачили! І ще два банери почепили, їх розписували всією делегацією. Це було дуже весело, мега-круто», - розповідає учасниця «Студреспубліки» Катерина Маркіна.

З Кропивницького на студентський форум прибула група з трьох десятків осіб.

Як розповіли організатори, на «Студреспубліку» потрапляють учасники, які пройшли ретельний відбір.

-Це учасники, які перемогли в регіональних етапах, люди, які стали студентськими мерами або депутатами студентських магістратів. Після перемоги претенденти на участь у «Студреспубліці» реєструвалися у спеціальній формі. А далі самоорганізовувалися в команди, -розповів голова «Студреспубліки» Павло Вікнянський.

Проект «Студреспубліка» виховав низку суспільно-політичних діячів. Так, у новий парламент пройшли двоє її випускників. Студентським мером свого часу був і нинішній очільник Херсонщини. У День Незалежності України Юрій Гусєв приїхав привітати учасників «Студреспубліки».

«Я переконаний в тому, що студентська республіка, яка сьогодні проходить в Херсонській області, стане ще одним етапом формування нового покоління українських лідерів, молодіжних лідерів, студентських лідерів. І тому я радо вітаю студентську республіку в Херсонському Лазурному на узбережжі Чорного моря», - зазначив Юрій Гусєв.

Програма заходу досить насичена і поділена на 20 окремих субфестивалів. Вдень учасники задіяні в факультативах, круглих столах, робочих групах.

«Ми малюємо схему нашого проекту. Це суб’єктивні думки, як створити суб’єкт модернізації, який допоможе розвиватись нашій державі в майбутньому», - розповідає учасниця з Полтави Ангеліна Проц.

З молоддю займаються відомі в Україні експерти - філософи, журналісти, блогери. Серед них – Сергій Дацюк, який проводить тренінги для політиків.

-У нас же як влаштований цей світ - вичитуємо західні книжки і застосовуємо їх теорії для того, щоб писати свої дисертації чи свої книжки – все, крапка. Власних теорій ми не генеруємо. Відтак студенти на сьогодні абсолютно не готові до цього виклику, - таку проблему філософ Сергій Дацюк помітив під час спілкування з молоддю.

Після мозкового штурму – відпочинок, вечірня туса. Приміром, конкурс «Містер-Студреспубліка». Під час заходу один із учасників робить пропозицію руки і серця своїй дівчині. Щоправда, як виявилося, то була лише репетиція… Розуміємо. Ну хто не був студентом?

-Ні чому це, ми нікого не надурили! Я її люблю, я їй зробив пропозицію. Але це так як би маленька репетиція до великого щастя в нашому житті, - розповів конкурсант Артем Прядченко.

Для самого «Прибрежного» приймати фінал «Студреспубліки» стало цікавим досвідом.

-Те, що спортивних заходів у нас багато відбувається, це одне. А це громадських рух, навіть дуже цікаво. Бачите, і державу очолила молода команда, і тут теж молоді люди, які хочуть щось змінити, і не щось, а наше життя, - розповів генеральний директор Херсонського Механічного заводу Станіслав Путілов, який разом із сином, бізнесменом Андрієм Путіловим, розвивають «Прибрежний».

Фінал літньої «Студреспубліки» на Херсонщині тривав чотири дні. Враження учасники повезуть у різні куточки України.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину