Зважаючи на те, що дрібним і середнім господарствам немає де зберігати продукцію і потрібні операційні кошти, а половину врожаю продано трейдерам, аграрії вже отримали збитків до 30 млрд грн, а до кінця року цей показник може збільшитися вдвоє. Про це розповів "Agropolit" голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Драбівського району, депутат Драбівської районної ради Валерій Перепелиця,- передає ПІК.
Аграрії потерпають від ревальвації гривні. Зміцнення гривні, яке почалося влітку поточного року з курсу 28 грн за один долар, а в жовтні досягло позначки 24 грн, суттєво вдарило по бюджетах багатьох українських компаній.
Ціни на енергоносії не відреагували на коливання курсу, а аграрні підприємства (особливо дрібні) змушені продавати продукцію на невигідних для себе умовах і купувати імпортні добрива та паливо, а також витрачати більше коштів на логістику, яка подорожчала останнім часом. Отже, аграрії понесли збитки. AgroPolit.com вивчив причини стрімкого зміцнення гривні щодо долара та наслідки для АПК.
Нагадаємо, ще у липні професійна спільнота звернула увагу на зміцнення гривні, яке виникло через приток валюти в український фінансовий сектор. Приплив валюти, у свою чергу, відбувся переважно завдяки масовій скупівлі іноземцями українських облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) строком на 5 років, а представникам Мінфіну та НБУ почали задавати питання про подальші дії регуляторів.
Коментарі
Залишити коментар
Останні новини
Останні відеорепортажі
Останні фоторепортажі
Зараз читають
наверх
Підписатися на новини
Запропонувати новину