Pik
Сьогодні, 05 Березня 2021
15.10.2019
523
0

Через зміцнення гривні агросектору може бути завдано збитків на 60 млрд. грн.

Через зміцнення гривні агросектору може бути завдано збитків на 60 млрд. грн.

Зважаючи на те, що дрібним і середнім господарствам немає де зберігати продукцію і потрібні операційні кошти, а половину врожаю продано трейдерам, аграрії вже отримали збитків до 30 млрд грн, а до кінця року цей показник може збільшитися вдвоє. Про це розповів "Agropolit" голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Драбівського району, депутат Драбівської районної ради Валерій Перепелиця,- передає ПІК.

Аграрії потерпають від ревальвації гривні. Зміцнення гривні, яке почалося влітку поточного року з курсу 28 грн за один долар, а в жовтні досягло позначки 24 грн, суттєво вдарило по бюджетах багатьох українських компаній.

Ціни на енергоносії не відреагували на коливання курсу, а аграрні підприємства (особливо дрібні) змушені продавати продукцію на невигідних для себе умовах і купувати імпортні добрива та паливо, а також витрачати більше коштів на логістику, яка подорожчала останнім часом. Отже, аграрії понесли збитки. AgroPolit.com вивчив причини стрімкого зміцнення гривні щодо долара та наслідки для АПК. 

Нагадаємо, ще у липні професійна спільнота звернула увагу на зміцнення гривні, яке виникло через приток валюти в український фінансовий сектор. Приплив валюти, у свою чергу, відбувся переважно завдяки масовій скупівлі іноземцями українських облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) строком на 5 років, а представникам Мінфіну та НБУ почали задавати питання про подальші дії регуляторів.

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину