Pik
Сьогодні, 28 Ноября 2020
16.02.2011
172
0

Як добре не бути шльопером

 

Й не просто прийняли, а активно використовували, аби стримувати загарбництво надто вже активних "прихватизаторів". Чим дуже сильно дратували таке собі подружжя В.А.Шевчука та Т.В.Краліч-Шевчук, ще тоді маловідоме у широких херсонських колах.  

Їхні емоційні оцінки дій депутатів, щире обурення та здивування депутатськими діями спричинили на самому початку липня 2010 вихід статті, дарма, що невеличкої , проте у тиражній та авторитетній місцевій газеті. І навіть не так суттєво, що її автор як раз напередодні написання статті був висунутий на премію "Дуб вічнозелений" за публікацію брехливих та замовних матеріалів про  паркові зони. Цінним є власне зміст статті.

Зацініть образ, створений акулою пера: шляхетна українська жіночка, яка сором'язливо  уникає згадування родинних зв'язків, але має у кишені суму, що відповідає 30-ти тисячам американських грошових одиниць (мабуть, бабусині прикраси довелось продати), мужньобереться відновити для містаісторичну пам'ятку під назвою "Александр-Шанц"* , що майже вщент була знищена радянськими окупантами.

Щоправда, видання "Площа Свободи", так само як й пересічні херсонці, впевнене, що справжнім власником "Александр-Шанц" насправді є чоловік, В.Шевчук, і саме від здійснює усілякі "реконструкції та покращення", але якщо вже жінка стверджує - то нехай. Зрештою, ми  поки що не в суді і вона ще не попереджена про відповідальність за неправдиві свідчення.

Отже -  маємо статтю в газеті, яка детально розповідає про митарства героїні, подвигам якої перешкоджають знову-таки - оті самі шльопери. 

Суть перешкоджання, якщо коротко, зводиться до такого:  жінкавирішила відновитимісту частину старовинної фортеці, пам'ятки історії, - пороховий льох, але від свого благодійництва має лише "суди, біганину по кабінетах та цькуваня".
Що ж сьогодні, після відновлення, являє собою "Александр-Шанц"? - питається в статті акула пера.
І сам собі відповідає (цитуємо мовою оригіналу):  "...Любой пришедший в парк горожанин может удостовериться: это уже не просто уютный маленький ресторан, а настоящий комплекс для отдыха. ...рядом с пороховым погребом красуется летняя площадка...зеленая лужайка с бесплатными аттракционами для ребятни. Тенистые аллейки обрамляют декоративные якорные цепи (все же Херсон город портовый!), а саму территорию – аккуратный деревянный палисадник. И как напоминание о «крепостном» прошлом у входа стоят даже декоративные пушки..."

Тобто, або і автор статті, і благодійниця не мають зеленого поняття, що ж таке відновлення історичної пам'ятки, або хтось з них свідомо морочить читачам голову. 
Тож, маємо зі статті зробити висновок - історично пороховий льох був ресторанчиком, банькою, літнім майданчиком та дитячими атракціонами на додачу. - Чому назвали пороховим льохом? - Так на паркані ж не написано... 

Власне, кожна людина вправі самостійно порівняти історичний об'єкт та результат благодійності шляхетної панянки (і навіть порадіти свіжим кольорам, зі смаком покладеній плитці та, наприклад, міцним ланцюгам):Від такого ставлення до історичної спадщини історики, краєзнавці та архітектори випили не одну склянку корвалолу, а історичні постаті, мабуть, неодноразово перевернулися у своїх трунах.

За словами Сергія  Дяченка,  дійсного –члена Українського Національного комітету ICOMOS: 
Пам’'ятника історії «Пороховий льох» у Херсоні більше не існує. Він зруйнований під виглядом реконструкції. Розібрати автентичні стіни до підвалин й звести нову будівлю – не реконструкція, а злочин. Прикриватися тим, що начебто нова будівля зберігає вигляд старої – також злочин.
Будівля порохового льоху дійсно потребувала реконструкції. Два століття для неї не минули безслідно.
Потрібно було відновити неширокий рів навколо льоху, розкрити стіни, у яких колись були навіть віконні прорізи; відновити муровану стінку самого рову, невеликі контрфорси стін льоху, полотно дверей та рами вікон, кам’яні сходи що вели з поверхні землі на дно рову до дверей, перекриття даху й інші дрібниці. Це була б реконструкція. Вона потребувала б серйозного проекту, який повинен спиратися на початкові кресленики 1784–-85 рр., обмірні креслення кінця XVIII – першої половини ХІХ ст., що зберігаються у Російському державному військово-історичному архіві у Москві. Вихідні дані на них є. 
Втім, завдання ставилося інше. Пристосувати порівняно невелике приміщення льоху (ще й з товстенними стінами) під сучасне кафе було неможливо. Знести унікальну пам’ятку історії нашого міста, – єдиний пороховий льох Херсонської фортеці, що дивом зберігся до наших часів ,– набагато «вигідніше»**.


Але - не вірте очам своїм. І словам експерта також не вірте.Шляхетна панянкапишається результатами свого втручання в історію.
А тому - на початку 2010 року звертається до міськради "за труди єйо тяжкіє" "выделить ей в аренду прилегающий земельный участок площадью всего-то 1450 квадратных метров. На нем расположены та самая летняя площадка... бесплатные детские аттракционы и зеленые насаждения.... Заключение такого договора было бы выгодно всем: предприниматель «узаконила» бы свои строения рядом с рестораном..."

На початку 2010! 
І кого хвилює оте шльоперське рішення річної давнини за № 1054, якщо нам й 200-років історії по цимбалах? 
"Всё это можно было бы решить быстро и в рабочем порядке, но у нас быстро не бывает" - обурюються шляхетна панянка за компанію з акулою пера. Тобто, якщо "нізя, а дуже хочеться - то можна, але не так швидко"...

Оборонно-наступальна стаття, нагадаємо, вийшла 1 липня. На цей момент родині підприємців-реставраторів було з чого хвилюватися - протоколом № 189 від 01.06.10 було затверджено "Перелік об'єктів, рекомендованих постійною комісією з питань містобудування та земельних відносин до перевірки інспекцією ДАБК по факту самовільного будівництва".  
І це була не єдина халепа. Існував ще припис тієї ж інспекції ДАБК від 01.03.10 щодо зупинення самовільного будівництва на іншому об'єкті (до нього ми повернемося трохи пізніше).

В це важко повірити, але стаття таки влучила - незважаючи на те, що шльопери буквально знущалися над нещасними Шевчуками майже півроку, вітер раптово змінився.

Вже на липневій сесії, як стверджує газета "Херсонці", міськрада круто змінила напрям - й надала дозвіл на оренду земельної ділянки 0,145 га багатостраждальній Т.В.Краліч-Шевчук якраз в парку Ленінського комсомолу. Щоправда,  у липні сесії не було, і щаслива мить для Шевчуків настала чи то 29 червня (от недарма ж 26 червня в парку пройшла акція протесту проти розбудови "Александр-Шанца"),  чи то вже 27 серпня, але саме рішення є не настільки цікавим, як один документик, що його супроводжував:


На цьому плані незамилене око легко побачить 
а) власне, об'єкт "реставрації" - пороховий льох, він же - історична пам'ятка, він же  - "КН кафе", як написав скромний автор плану 

б) землю, на якій самовільно побудовано літній майданчик (суто заради відновлення історичного вигляду льоху, а ви як думали?)

в) землю, на яку Шевчуки претендували "шоб було"

г) туалет, стосовно якого складено вищезгаданий припис ДАБК (припис, нагадаємо, датований 01 березня).

Станом на вересень "туалет" виглядав так: 


На той самий вересень, коли В.А.Шевчук, кинувся затикати рота журналісту Д.Білому під час "публічного звіту" міського голови, адже шльопери, на його думку, самостійно із завданням би не впоралися. 
Просто В.А.Шевчук - людина широкої душі та любитель порядку. Жодних інших підстав так "активно" брати учать у подіях в Драмтеатрі у нього не було. Бо те, що із ініціатором дійства в театрі, В.В.Сальдо, його не зв'язують жодні стосунки, В.А. Шевчук 10 лютого цього року повідомив у сіді, перебуваючи під присягою після повідомлення про відповідальність за дачу неправдивих свідчень. Хоча газета "Херсонці" стверджує інше, але без присяги.

Отак, проблеми із правоохоронними органами, перевірки, оббивання порогів, проштовхування рішень навели нашого підприємця на думку, що із шльоперством пора кінчати.
Тоді він прийняв чоловіче рішення - і пообіцяв мешканцям міста стати представником їхніх інтересів у міськраді. І жодного шльоперства!

Тепер  у бізнесмена - усьо чьотко.
Він тепер бізнес, влада і благодійність в одному флаконі. То стільчик на стадіон придбає, то детальку від карети в парк...
І все - людям, нічого собі...

Правда,  11 січня облрада виділила нашому герою невеличкий ставок на 15 років для розведення риби. Але ж то вони самі. Ніхто ніяких порогів не оббивав, сльозавих статей не замовляв.
Просто людина нарешті знайшла себе. У представництві інтересів мешканців, не забуваємо.
Саме тому, мабуть, громада нестримно зажадала на наступній сесії міськради прийняти рішення про продовження благородному пану Шевчуку  термінів оренди землі й під  автомийкою, й під автостоянкою, й навіть під кафе у тому ж парку Ленінського комсомолу, але вже не для "Александ-Шанц", а для "Літа". Просто у Шевчуків в тому парку абсолютно випадково в оренді знаходяться  кілька земельних ділянок.

А ще, абсолютно випадково і суто в інтересах людей, В.А.Шевчук є членом земельної комісії міськради.  У тих дурних демократів за таких умов (вирішення питань в інтересах члена комісії) вже б був гучний скандал та, щонайменше, складання депутатських повноважень. Але ж ми, на щастя, тієї демократії вже майже позбулися. Разом зі шльоперами. Зрештою, Україна - не... вже навіть й не Гондурас...

І в принципі, продовження оренди землі в парку під кафе "Літо" букві все того ж рішення № 1054 не суперечить. Всього лише його духу. Але кого, знову ж таки, хвилює отой ефемерний дух, якщо навіть землі в парку ми з легкістю звемо "землями запасу"...

А "тому що не треба бути шльоперами!" (с)
От людина всього лише 3 місяці у владі, а вже скільки "вопросов порєшала".
А скільки ще за найближчі 5 років вдасться?


* - Олександр-Шанець - невеличке укріплення часів російсько-турецької війни (1735-1739), на місці якого у 1778 р. був заснований Херсон.
** - газетні публікації з приводу знищення історичної пам'ятки у газеті "Вгору": "Шабаш по-херсонськи", "Три войны пережил, а современники разрушили", "В пороховом погребе снова будут торговать пивом"

Всі фото і документи, що були використані в тексті і навіть трошки більше, можна у збільшеному вигляді переглянути у фотоальбомі.

 

Источник: Майдан-Південь

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину