Pik
Сьогодні, 12 Июля 2020
26.05.2019
6564
0

Дивовижні краєвиди Херсонщини: Аджигольський маяк (фото-відео)

Аджигольський маяк розташований у Дніпровському лимані, поруч з селом Рибальче (Чулаківська ОТГ). Він є найбільшим маяком в Україні та найвищим у світі маяком традиційної конструкції. У списку найвищих маяків світу, опублікованому на сайті Університету Північної Кароліни (США), він входить в двадцятку, передає ПІК.Побудований маяк в 1911 р. за проектом інженера і вченого Володимира Григоровича Шухова.Назва маяка походить від озера Аджиголь (6 км на південь від с. Рибальче) та поблизу розташованого хутора Аджиголь, з 1946 р. — хутір Заозерний.

Аджигольський маяк

Повна сучасна назва маяка Станіслав — Аджигольський задній. Вертикальна ажурно-металева конструкція маяка зі сталевих стрижнів має висоту — 64 метри.Піднятись на оглядовий майданчик можна по гвинтоподібним сходам, що розташовані в середині опорної металевої колони.

Аджигольський маяк

З оглядового майданчика відкривається чудовий - неповторний вигляд Херсонщини.

Де ще є такі краєвиди?

 Аджигольський маяк

Аджигольський маяк

Всередині прозорої ажурно-металевої конструкції вежі зведені невеликі будівлі, в яких є все для безперебійного функціонування маякового вогню.

Аджигольський маяк

Аджигольський маяк

Аджигольський маяк

Фото: Олександр Корняков.    У метерілі використана інформація з Вікіпедії

 Відвідання Аджигольського маяка відбулось завдяки прес-туру до Чулаківської ОТГ, що організувало регіональне відділення «Асоціації міст України» в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування» (ПУЛЬС)

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину