Pik
Сьогодні, 25 Березня 2019
21.06.2018
488
0

Звідки у терористів в Європі можуть з’явитися українські паспорти

Звідки у терористів в Європі можуть з’явитися українські паспорти

Спецслужби продовжують розшук іноземців, яких зловмисники встигли «легалізували» по викупленим та переправленим з окупованої АР Крим паспортам громадян України. Саму схему незаконної легалізації Управління СБУ в Херсонській області блокувало ще взимку 2018 року.

 В Україні бойовики живуть під чужими документами

Наприкінці лютого 2018 року співробітники СБУ провели обшуки в Києві та Миколаєві. Тоді було викрито лабораторію з обладнанням для виготовлення та підробки документів (паспортів, копій свідоцтв про народження різних громадян, ідентифікаційних кодів тощо).

У ході розслідування встановили, що «послугою» скористались близько 30 іноземців, серед яких є прихильники міжнародних терористичних організацій. Близько 20 осіб встигли незаконно легалізуватись на території України. На даний час вони переховуються в Україні, користуючись чужими документами.

 Паспорти викупляли у кримчан і переправляли на материк

Злочинці викупали справжні паспорти громадян України у мешканців тимчасово окупованої АР Крим, переправляли їх на материкову частину України, де переклеювали фотографії іноземних бойовиків-терористів. Далі «у послугу» злочинців входило оформлення паспортів для виїзду за кордон на підставі підроблених паспортів громадян України.

Вказана схема активно діяла протягом двох років. За результатом затримання, фігурантам кримінального провадження оголошено про підозру та 8 травня 2018 року осуджено відповідно до ст. 332 (сприяння в незаконному переправленні осіб через державний кордон України) та ст. 358 (підробка документів) кримінального кодексу України.

 Терористи з «українськими паспортами» можуть «винирнути» в Європі

Експерти вказують: проблема в тому, що АР Крим тимчасово окупована і неможливо ідентифікувати справжніх мешканців півострову у зв’язку з блокуванням баз даних міграційної служби.

Крім того, в українському законодавстві відсутній перелік заборонених міжнародних терористичних організацій (за участь в яких, особи притягались би до кримінальної відповідальності).

Тому територія України стала сприятливим місцем для «відсидки» або її використання як транзиту до країн Євросоюзу бойовиками міжнародних терористичних організацій.

Це завдає шкоди іміджу нашої держави, кажуть експерти. Адже вже фіксувались випадки затримання правоохоронцями європейських країн осіб, що перебувають в міжнародному розшуку за терористичну діяльність, які під час перетину кордону використовували такі «українські паспорти».

Микола Витязь

 35893274_600541040344604_6115987847016087552_n

Теги:

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину