Pik
Сьогодні, 17 Вересня 2019
28.08.2018
1162
0

Звання Почесного громадянина Херсона: «чергова медалька» чи найвища нагорода

Звання Почесного громадянина Херсона: «чергова медалька» чи найвища нагорода

На сесії Херсонської міської ради 28 серпня  депутати підтримали 4 кандидатури з 12 тих, кого представили до присвоєння звання «Почесний громадянин міста Херсона», передає ПІК.

Депутати дискутували, відзначаючи, що таке звання мають давати за виняткові заслуги, його не можна політизувати. Були пропозиції переголосувати за окремі кандидатури, прихильники  кандидатів аргументували, чому саме  ці люди мають отримати таке Почесне звання. Звучали перестороги, що коли людину не підтримають, це буде боляче для неї. 

Підтримали депутати кандидатури Анатолія Марущака, Михайла МилославськогоЛеоніда Ремиги та Галини Уманець.

Тепер депутати роздумують над тим, як відзначити херсонців, які "не дотягують" до звання Почесного, але мають заслуги перед містом. 

«У нас 4 народилося сьогодні Почесних громадянина. Я думаю, що дуже достойні люди всі інші, які були представлені, але абсолютно правильною була пропозиція, щоб зробити таку почесну відзнаку за заслуги перед нашим містом. Давайте ми розробимо положення, проголосуємо і давайте дійсно відзначати наших заслужених людей, ну, хто не отримав звання Почесного – відзнакою такою», - підсумував міський голова Володимир Миколаєнко.

Депутат Дмитро Ільченко також за те, щоб була Почесна відзнака міської ради, яку теж могли б «видавати рішенням ради тим, хто зробив великий внесок, але не такий значний, щоб стати Почесними громадянином».

Під час обговорення питання, звучала пропозиція не політизувати питання. Як відзначив депутат Артем Кияновський: «Питання Почесних громадян у нас стало політизованим, нас хапають за горло: проголосуйте за того чи за іншого. Хочеться, щоб портрет Почесного громадянина можна було повісити в школі якійсь, щоб він був людиною, життєвий приклад якої навчав хорошому, високому та доброму».

Депутат Дмитро Ільченко відзначив: «Є велика проблема в тому, що у нас звання Почесний громадянин, звання, яке має бути виняткове – одна людина на рік, на два, на три (мають присвоювати – ред.), у нас перетворюється на чергову медальку. Почесний громадянин міста – це найвища винагорода, найвища відзнака, яку може дати місто». Він порівняв це з тим, якби звання Героя України давали лише за строкову службу в армії.

«Якщо людина відпрацювала багато років на певному підприємстві – може це підприємство повинно людину якось відзначити відомчою нагородою. З формальної точки зору Почесний громадянин міста повинен мати виняткову заслугу перед Херсоном. Найкращий приклад – це Заботін, який має виняткові заслуги перед містом. Ми маємо право хоч десять тисяч зробити Почесних громадян, але ми пропонуємо голосувати лише в тому випадку, якщо  ця людина хоч половину того зробила, що той же Заботін чи Карабелеш», - каже депутат.

Звання “Почесний громадянин міста Херсона” засновано рішенням Херсонської міської ради депутатів трудящих від 31 жовтня 1967 року № 48.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину