Pik
Сьогодні, 01 Березня 2021
20.01.2021
748
0

Знімок античного городища «Скелька» увійшов до десятки найкращих робіт української частини фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2020

Знімок античного городища «Скелька» увійшов до десятки найкращих робіт української частини фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2020

Знімок городища «Скелька», що на Херсонщині, фотографа Олега Марчука потрапив до десятки найкращих робіт української частини найбільшого міжнародного конкурсу фотографій «Вікі любить пам’ятки».

Про це повідомляє пресслужба Херсонської ОДА.

Залишки античного городища «Скелька» знаходяться в селі Олександрівка на березі Дніпро-Бузького лиману. Археологи встановили, що перше поселення на цій території з’явилося у 5-3 ст. до н.е. У 1-3 столітті н.е. на цій території знаходилася фортеця, що контролювала сухопутні та водні шляхи. Городище «Скелька» з двох сторін відокремлене глибокими балками й поділене на дві частини, що являли собою акрополь та житлові забудови.

Варто зазначити, що у 2020 році для участі у конкурсі 550 авторів подали понад 47 тисяч світлин та відео, присвячених українським пам’яткам культури. Організатори конкурсу визнають, що ця цифра є рекордною за всі роки проведення конкурсу в Україні. За кількістю поданих фото наша країна посіла перше місце серед п’ятдесяти країн-учасниць.

Світлина, зроблена на території Херсонщини, поряд зі знімками Вінницької, Донецької, Запорізької, Львівської, Харківської, Хмельницької, Чернігівської областей та міста Київ, представить Україну на міжнародному етапі конкурсу, де буде змагатися з переможцями з інших країн.

Нагадаємо, що мета конкурсу «Вікі любить пам’ятки» — зібрати знімки всіх об’єктів нерухомої спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії та привернення уваги до стану збереженості цих об’єктів. Проєкт згуртовує навколо себе фотографів, краєзнавців, вікіпедистів та усіх небайдужих до збереження культурної спадщини. Списки проєкту «Вікі любить пам’ятки» у Вікіпедії залишаються найбільшою відкритою базою офіційних об’єктів нерухомої спадщини України. Волонтери створили та постійно вдосконалюють цей перелік. На початку вересня 2020 року конкурсні списки офіційних пам’яток нараховували понад 89 тисяч об’єктів. Зараз списки налічують понад 92 тисяч позицій.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину