Pik
Сьогодні, 25 Червеня 2019
03.06.2019
918
0

Зірка, яка не згасне: пішла з життя відома херсонська громадська діячка Олена Микитась

Зірка, яка не згасне: пішла з життя відома херсонська громадська діячка Олена Микитась

2 червня 2019 року Херсон сколихнула трагічна новина: раптово пішла з життя відома громадська діячка Олена Микитась, йдеться у матеріалі  Херсонський Вісник.

Важко віднайти громадського діяча в Херсоні, який би не знав Олену Миколаївну. Останній її пост у Фейсбук 31 травня був, як завжди, життєствердним:

Важливе про мирні зібрання! Гарна молодь підростає!

Днем раніше, коли весь світ відзначав День солідарності феміністок, вона також написала привітала з днем солідарності та відстоювання прав жінок. Трьома днями пізніше її серце перестало битись: раптово, у той самий час, коли ще багато планів, мрій і бажань.

Олена Микитась – засновниця та керівник громадської організації “Херсонський обласний центр “Успішна жінка” – понад 20 років активно займалась громадською роботою: захистом прав жінок, посиленню ролі жінки в політиці та суспільстві, просвітницькою діяльністю. Сама пані Олена про себе в інтерв’ю розповідала так:

“Я – Олена Микитась, громадська діячка з 1997 року. Перша організація, яку я створювала на Херсонщині, була “Асоціація гайдів”, скаутська організація дівчат-скаутів. У 2000 році, можна сказати виросла, і хотіла вже дорослу організацію – жіночу, тож створила Херсонський обласний центр «Успішна жінка». Звичайно, робила я це не одна, біля мене були дуже талановиті, дуже фахові жінки, і ось нашій організації цього року виповниться 15 років. Що я люблю? Я люблю знайомитися весь час з чимось новим, відкривати в собі щось нове…”

Навчання аспектам гендеру, захист прав жінок та просвітництво щодо ролі жінок в суспільстві на Херсонщині асоціювалось зокрема саме з Оленою Микитась. Вона легко і швидко об’єднувала навколо себе однодумців, завжди цікавилась роботою з молоддю і залюбки відгукувалась на цікаві пропозиції співробітництва. Олена Микитась разом із колегами та колежанками стояла у витоків створення Кризового центру для жертв домашнього насильства. Вона дочекалась його створення – і за кілька днів пішла з цього світу…

Фото зі сторінки Олени Микитась у соціальній мережі
Фото зі сторінки Олени Микитась у соціальній мережі

Справжнім взірцем втілення власних ідей була і родина пані Олени:

“Я дуже пишаюсь тим, що невістка зараз мені подякувала за мого сина, який миє посуд, який робить все в будинку, і немає проблем хто це робить, немає жіночого/чоловічого. Чесно, думала, не доживу до такого, ось дожила – подякували”. Джерело

Раптова смерть повної сил, енергії та натхнення Олени Микитась буквально шокувала активну громадськість Херсонщини та численних учнів Олени Миколаївни, адже протягом тривалого вона викладала математику і протягом усього життя змінювала Херсонщину на краще:

“Хочеться дійсно змінювати у сенсі того, що неможливо, щоб політики вирішували питання на рівні прийняття рішень, і прийняття законодавства як на Всеукраїнському рівні, так і на місцевому, без жінок, так як це, на жаль, робиться зараз – коли лише 11% жінок у Раді. А ми всі знаємо, саме з 30% починається помітність, впливовість і можна щось змінювати… ”

Про раптову смерть Олени Микитась вже написали ті, хто товаришував та працював з нею.

Марина Усманова: 

“Она принадлежала к тому поколению женщин, которые по началу могли сказать “я феминистка” только шепотом и только среди своих. И потом, когда она произносила это громко вслух, я чувствовала, что для нее это гораздо более смелый шаг, чем для меня.
Если изобразить весь спектр существующих феминистических взглядов в виде графика или координатной прямой, мы с ней, думаю, оказались бы где-то на разных концах…

Но сколько же всего, при этом, нас объединяло! Сколько всего мы делаливместе! Сейчас вспоминаю – и понимаю, что двигали горы.
Благодаря Елене Микитась я поверила в существование женской солидарности. Вот той самой, которая выше конкурентности, разницы в повестках, идеологических приколупываний и прочей фигни.
А сегодня ее не стало….

Но в Херсоне есть Кризисный центр для пострадавших от домашнего насилия. И ежегодный Феминистский марш на 8-е марта. И еще много всего, о чем я может даже не помню или не знаю, но благодаря чему нам – феминисткам родившимся и осознавшим себя позже, уже не приходится “покорять целину”.

Фото зі сторінки Марини Усманової у соціальній мережі

Ольга Жукова:

“У моєму житті є декілька людей, з якими ми можемо сісти, подивитись одна на одну і сказати: «А давай зробимо…» І після цього проводили найкращі акції, іноді божевільні, реалізовували найкращі проекти. Одна з них – Лєна Микитась.

Ми не тільки разом проводили тренінги. У нас стільки всього було. Малювали плакати на акції, роздавали листівки на базарі (після законів 16 січня), розводили фарбу в бутлях у нас в офісі, майстрували собачі будки, придумали провести феміністичний марш у Херсоні.

І Оленині фрази-коронки: “Жукова вечно мы с тобой влезем” або “Ну, так хочется что-то с ними сделать” (і фірмові інтонації Олени).

Два тижні тому я знову говорила Олені: «А давайте зробимо…» І ми домовились, що будемо партнерами у новому проекті. Як же так? Я не вірю“.

Фото зі сторінки Ольги Жукової у соціальній мережі

Анжела Литвиненко:

“Біль і сум – це ніщо, коли втрачаєш, слів замало. Можна плакати, але з цим повернення нема. Є те, за що вдячна, є те, що посилює, і дає наснагу жити далі. Але, це життя вже без тебе, і завжди певно буде наповнене сумом. Я не можу це прийняти, чесно. Колись я навчусь вкотре жити без тих, кого дуже сильно люблю. «Це в тебе алергія на життя», як ти казала. Да! Я важко вчуся втрачати!!!((( Вибач, рідна”.

Фото зі сторінки Анжели Литвиненко у соціальній мережі

Наталія Блок:

“Лена. R.I.P Мы так и не сделали с тобой спектакль про женщин 50+(((”

Фото зі сторінки Наталії Блок у соціальній мережі

Через усе життя Олена Микитась пронесла важливі життєві гасла, які надихали її та надавали сил іншим жінкам:

Ніколи нічого не пізно починати.

Коли важко – малюй, співай, танцюй.

Можна займатися різними професійними речами і встигати творити.

Олена Микитась вміла допомогти, навчити, підтримати, — вміла все, що вкладається в поняття “успішна жінка”:

“Треба бути самими собою і розуміти, що це дуже необхідно – саме для вас. Знати точну мотивацію і мету і, звичайно, йти назустріч страху. Я весь час кажу: страшно – от і йдіть на нього – на страх. І тоді ви отримаєте ті навички, і поборете цей страх, станете ще сильнішою, ще розумнішою, ще красивішою, і життя довкола буде таким самим. Адже треба починати з себе“.

Ми висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким Олени Микитась і сумуємо разом з Херсонщиною. Непоправна втрата. Ми завжди будемо пам’ятати Олену Микитась…

Прощання з Оленою Микитась відбудеться 4 червня у приміщенні Обласного палацу молоді (колишній ДКТ) з 11.00 до 14.00.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину