Pik
Сьогодні, 20 Ноября 2018
08.11.2018
112
0

Зі шкідниками рослин у херсонському дендропарку борються в екологічний спосіб

Зі шкідниками рослин у херсонському дендропарку борються в екологічний спосіб

За останні роки у дендропарку Херсонського державного аграрного університету суттєво збільшилася кількість птахів. Це пов'язано з тим, що тут розташовані спеціальні шпаківні та синичники — усього близько сотні. Тут пернаті можуть знайти їжу у холодну пору року тависиджувати пташенят, повідомляє Прес-центр ХДАУ, передає ПІК.

“Територія дендропарку складає близько 8 гектарів, і, звісно, було питання боротьби зі шкідниками рослин. Застосовувати хімічні засоби у дендропарку не можна, та й діти тут граються. Тож ми вирішили допомагати птахам, щоб вони у свою чергу допомогли нам”, - говорить декан агрономічного факультету ХДАУ Іван Мринський.

Чотири роки тому в дендропарку почали розвішувати шпаківні і синичники, зроблені за спеціальними стандартами: з правильним розміром отворів, щоб пташка могла пролізти, з можливістю відкрити конструкцію, адже їх періодично чистять. Кілька днів тому саме відбулося таке прибирання. Першокурсники агрономічного факультету разом із викладачами оцінювали заселення птахами шпаківень і синичників, очищували їх від гніздувальних матеріалів, щоб позбутись паразитів птахів, які там накопичуються, та підготувати будиночки до наступного сезону.

Під час цієї ревізії з`ясувалося, що заселеність пташиної “жилплощі” складає 100%, пернаті виводили тут своє потомство. У дендропарку можна побачити польового і домашнього горобця, велику і блакитну синицю, шпаків, малинівку та інших птахів. Починаючи з листопада працівники університету і студенти раз на тиждень залишають для них корм у годівничках, з настанням холодів — частіше. Адже взимку у місті гине до 60-70% маленьких птахів: передусім від голоду.

“Допомога пернатим дає свої результати, - зазначає Іван Мринський. - Кількість шкідників рослин зменшилася, по деяких видах це дуже помітно — коли листя не погризене, відсутнє павутиння. Тож із птахами у нас взаємовигідний обмін”.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину