Pik
Сьогодні, 20 Июля 2018
12.12.2017
562
0

Чому у нас так багато аптек

Життя після медреформи: чи бігатимуть рідні пацієнта по аптекам

Чи передбачає медична реформа припинення практики, коли рідні пацієнта стаціонару чи він сам отримують на руки список ліків і бігають з ним по аптекам?

З таким питанням кореспондент ПІК звернувся до Павла Ковтонюка, заступника міністра охорони здоров’я України під час  прес-туру, що був організований Українським кризовим медіа-центром.

"Безумовно. Це нам дасть отой механізм, коли ми починаємо платити послугу, а не лікарню, він дає нам можливість розглянути цю послугу як набір всього, що треба пацієнту, щоб вилікуватися  – в тому числі, й ліки, в тому числі, витратні матеріали, в тому числі, пелюшка та медичні рукавички. Все, що ми туди несемо, буде входити в цю послугу", - пояснює Павло Ковтонюк.

"Звичайно, питання, яка встає – а на що нам вистачить? Це буде розмова в 2019 році - серйозна дискусія. Що ми включимо в пакет, що ми не включимо. Як я сказав, однозначно включимо все найважливіше. Будемо іншими програмами доповнювати. Тому що я не хочу вас обманювати – грошей не так і багато у бюджеті", - каже заступник міністра.

Читайте також: Як нас лікуватимуть – про гарантований пакет медпослуг 

"Онкологію часто питають – онкологію будемо закривати кількома програмами : одна – це от гарантований пакет, але ліки по онкології, які є найдорожчою складовою цієї послуги, будуть купуватися через програму закупівлі ліків, окремо як тепер у нас є. Тобто, доповнювати будемо кількома, щоб вартість покривати для людини. І так будемо йти потрохи-потрохи, паралельно будемо збільшувати фінансування і вийдемо на відносно нормальний пакет послуг", - каже заступник міністра охорони здоров’я України.

Читайте також: Без електронного реєстру пацієнтів активно реформи не розпочнуть

Херсонські журналісти звернули увагу на велику кількість аптек, які, хоч розміщені поряд, все ж працюють з прибутком.

"Причина такого явища є те, що в Україні не було політики відшкодування ліків державою. Все купляли ми, так? А коли все купляємо ми, то нам дуже легко довести, що нам щось треба. У медицині той, хто надає послуги або ліки, має набагато сильнішу переговорну позицію, ніж той, хто їх споживає. Тому що лікар сказав – значить, я пішов і купив.  Я ж не буду з ним торгуватися, які ліки мені треба, а які ні. І це не добре", - пояснив посадовець. 

Читайте також: Екстрена допомога: ризики, міфологія та логіка реформування

"Тому в медицину втручається держава зі страхуванням, з відшкодуванням ліків. Тому що вона не просто оплачує нам ліки – вона визначає, що вона нам оплачує. І коли ми запустили цього року програму «Доступні ліки» найбільший шум здійснявся навколо того: «О, Боже, ви позбавляєте людей таких ліків як настоянка  кори дуба, як же ж ми без них виживемо. Але це не ліки, проте ми їх купуємо. І тому у нас так багато аптек. А в «Доступних ліках» ми відшкодовуємо те, що має доказову міжнародну базу – що це ліки і вони лікують людей. А кору дуба людина може пити, але не за гроші платників податків, за свої.

Читайте також: Чи не лишимося ми без лікарів: про кредит довіри

Тому політика, яку тут ми розпочали, слава Богу…-це відшкодування людям ліків, які реально є ліками, які будуть зафіксовані у Національному переліку лікарських засобів і їх держава буде в першу чергу людям оплачувати. Все інше – як в усьому світі, за свої гроші. Я думаю, що трошечки поменшає у нас аптек, але… не дуже", - відзначив Павло Ковтонюк.

Читайте також: Госпітальні округи - менше політики, більше медицини 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину