Pik
Сьогодні, 22 Січня 2019
12.12.2018
177
0

Земельні питання у Херсоні: чого вимагають активісти і що каже мер

Земельні питання у Херсоні: чого вимагають активісти і що каже мер

Громадська рада при міському голові підтримала 5 пропозицій, що стосуються ситуації з розглядом земельних питань у міській раді.

Про те, як відреагував на ці пропозиції активістів міський голова Херсона Володимир Миколаєнко, написав у Фейсбук керівник Громадської ради при міському голові Олександр Мошнягул, передає ПІК.

«Обговорили з міським головою пропозиції громадської ради щодо покращення ситуації в земельній сфері міста. Як відомо, в четвер 6 грудня, громадська рада затвердила 5 таких пропозицій», - написав Мошнягул.

«Нагадаю кожну з них по черзі, та наведу по кожній з них реакцію міського голови:

1 Відповідним виконавчим органам Херсонської міської ради продовжувати договори оренди земельних ділянок комунальної власності без винесення на сесію, якщо орендар виконує всі вимоги законодавства.

Міський голова отримав таку можливість від ради ще в 2014 році, але сьогодні не готовий нею користуватись, адже земельні питання знаходяться у виключній компетенції депутатського корпусу і він не має бажання перебирати цю компетенцію на себе та на працівників виконавчих органів. Адже питання з високим ступенем відповідальності мають вирішуватись колегіально.

2. Громадська рада пропонує надати можливість відповідним виконавчим органам Херсонської міської ради укладати прямі договори із власниками тимчасових споруд, які розміщені більш ніж 3 роки, та виконують всі вимоги законодавства.

З цією пропозицією міський голова погоджується. Якщо власник такої тимчасовою споруди дійсно не порушує законодавство, сама споруда має привабливий, охайний вигляд, не заважає іншим, а власник бере участь в благоустрої прилеглої території та сплачує кошти в бюджет, то з такими власниками потрібно укладати саме прямі договори.

3. Міському голові рекомендували сприяти у створенні тимчасової контрольної депутатської комісії із питань землекористування.

На думку міського голови, це питання знаходиться у виключній компетенції депутатського корпусу. Особисто він готовий визначатись по цьому питанню на сесії, але, чи вистачить голосів депутатів для її створення? Тобто вирішення цього питання не в його компетенції.

4. Не вносити додатки у земельні питання, які були заздалегідь оприлюднені і вже розглянуті депутатами на комісіях.

Міський голова повністю підтримує цю пропозицію і вважає, що потрібно навести лад із розглядом земельних питань на сесіях взагалі. Земельних питань дуже багато, і не дуже добре коли купа таких питань виникає напередодні сесії, під час засідання Робочої групи, або вже в день голосування. Депутати часто не встигають ознайомитись з цими питаннями, виникають непотрібні напруження та спекуляції. Департамент та профільна комісія повинні забезпечити своєчасний розгляд питань у відповідності до законодавства та здорового глузду, надати можливість ознайомитись з ними і колег депутатів і громадськість.

5. На 2019 рік передбачити кошти та провести аерофотозйомку парків, скверів та земельних зон для проведення інвентаризації та детальних планів.

Міський голова запевнив, що кошти на таку зйомку закладаються в бюджет на 2019 рік і підтримує ідею проведення інвентаризації», - інформує Мошнягул.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину