Pik
Сьогодні, 14 Июля 2020
03.07.2019
6028
0

Земельне питання гальмує реставрацію художнього музею

Земельне питання гальмує реставрацію художнього музею

На початку цього року Херсонський обласний художній музей презентував проект реставрації та пристосування музею, який включає не тільки ремонтно-реставраційні роботи самої історичної будівлі, а й оснащення всім необхідним обладнанням, зокрема, ліфтом для відвідувачів музею з особливими потребами, а ще - облаштування для всіх херсонців справжньої європейської площі між музеєм і планетарієм. Про це ПІК докладно писав у лютому цього року.

Читайте також: У Херсоні біля музею облаштують європейську площу

Реставрація мала вирішити і масу проблем, з якими постійно стикається музей і які не помітні його відвідувачам. Ну, хто знає, що аварійно-пожежний виїзд відсутній повністю? Що завезти експонати до музею - окрема проблема (висота арки не дозволяє машині заїхати у двір - доводиться спускати колеса). Що комуникації пролягають небезпечно близько від музею - 70 см замість належних 10-15 м.

Що музей не може зробити водовідведення, і вода йде під фундамент музею. Що підпірна стіна у проїзді до внутрішнього двору з боку вулиці Воронцовської може в будь-який час обвалитися (і це, до речі, вже відбувалося). І далі за списком.

Але 100 млн. грн, які цьогоріч музей мав отримати на реалізацію проекту, пройшли повз - завадило земельне питання.

Цей стос паперів - папки з документацією проекту реставрації та пристосування музею. Зроблена величезна робота, і хочеться, щоб вона не залишилася лише на папері, а була реалізована

Загалом, ця історія майже детективна, і почалась ще за радянської влади. Коли будівлю документально передавали під музей, мали передати і прилеглу територію з гаражами, побудованими для партійних органів. Але справу до кінця так і не довели, незаконно передали гаражі Облсовпрофу. Те, що відбувалося тоді, зараз називають просто: рейдерське захоплення.

Аліна Доценко розповідає, що після того, як стала диретором музею, знайшла ці моторошні документи про передачу в архівах обкому партії, облради, показала юристу і почула: «Це незаконно! Тут стільки порушень! Ця людина взагалі не мала права підписувати цей документ». І стверджує, що пан Кушнаренко готовий свідчити, що цю оборутку прокрутив його заступник в його відсутність, що він несе відповідальність.

Але суди - то справа довга, музей і так судиться не одне десятиріччя. Восени 2009 році він виграв справу у Вищому господарському суді - без підтримки з будь-якого боку. Але потім, навесні 2010 року суд суд першої інстанції прийняв діаметрально протилежне рішення. Аліна Василівна згадує і погрози на свою адресу, і перебування в кардіологічному відділенні, яке завадило їй бути присутньою на тому суді.

Рік 2017-й, за два тижні до свого розпуску Вищий господарський суд приймає рішення - і знов не на кроисть музею. Пані диретор впевнена: «Те, що виграв Облсовпров, не свідчить про те, що вони праві - свідчить про те, що вони «прихватизували» - саме так мені говорили адвокати, юристи, прокурори: «Аліно Василвно, вам же у Вищий господарський суд нема чого занести...» Ганьба тому суду! Ухвалили на четвертому засіданні! Чотири рази суд справу не розглядає. Верховний суд відмовив у розгляді. Добре, що Генеральна прокуратура встигла подати касаційну скаргу».

В результаті, за документами сьогодні одна територія має одночасно двох власників. І це не дає можилвості реалізувати анонсований проект.

Але добре, що музей має справжніх друзів, які намагаються допомогти, серед них - секретар міської ради Олена Урсуленко.

За її ініціативи та за підтримки мера 2 липня в Херсонському обласному художньому музеї відбулось чергове виїзне засідання міськради з питання з вирішення земельного питання для художнього музею з метою реализації проекту реставрації та пристосування музею.

Фахівці (в.о. начальника управління, головного архітектора міста Наталя Гуменнна, начальник управління земельних відносин департаменту містобудування та землекористування міської ради Наталія Бурова, завідувач сектора Суворовського району відділу планування та забудови міста управління містобудування та архітектури департаменту містобудування та землекористування міської ради Оксана Махмуд, юрист громадської організації «Добродія» Юрій Буженко, начальник Головного Управління ДСНС України у Херсонській області Сергій Чорний) вивчали документи, сперечалися, оглядали територію, але таки склали план дій, якому будуть слідувати для вирішення проблеми законним шляхом. При цьому намагалися врахувати усі можливі «якщо», щоб діями, які потрібно зробити терміново, не зашкодити планам на майбутнє.

Та найбільше вражень справила на присутніх «екскурсія» тією територію, про яку йшла мова під час наради: особливо аварійна стіна та смердючі занедбані колишні туалети між музем і планетрієм - розповідають, там час від часу знаходять то мертвих бомжів, то наркоманів.

Тож представники влади обіцяють справу довести до кінця. Сподіваємося, що це не порожні обіцянки, і нехай вже не цього - наступного року музей розпочне заплановану реконструкцію.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину