Pik
Сьогодні, 01 Березня 2021
Гаряча новина
03.09.2019
1409
0

Зеленський доручив до кінця року передати в концесію порт Херсон

Зеленський доручив до кінця року передати в концесію порт Херсон

Президент Володимир Зеленський дав доручення про передачу в концесію госстівідоров морських портів Ольвія і Херсон до кінця поточного року.

Про це повідомляє ЦТС, про це Зеленський заявив сьогодні, 2 вересня, на зустрічі з членами Кабінету міністрів, керівництвом Верховної Ради і представниками правоохоронних органів.

"Провести пілотні конкурси з передачі в концесію морських портів Ольвія і Херсон. Термін: до 1 січня 2020 року. Відповідальний - міністр інфраструктури України Владислав Криклій", - зачитав доручення Володимир Зеленський.

За інформацією ЦТС, пілотні конкурси, будуть проведені за чинним концесійного законодавства.

Нагадаємо, що 8 серпня президент України анонсував прийняття нового закону про концесії цієї осені. "Восени ми приймемо закон про концесії, що дозволить державі безпечно працювати з приватним сектором", - оголосив він під час візиту до Туреччини.

29 серпня Володимир Омелян, перебуваючи останній день на посаді міністра інфраструктури України, заявив, що МІУ затвердив рішення про початок конкурсу на передачу в концесію госстівідоров портів Ольвія і Херсон. "Найближчим часом відповідні оголошення про початок тендеру будуть розміщені публічно", - заявив тепер уже екс-міністр.

14 серпня Кабінет міністрів затвердив умови передачі в концесію госстівідоров портів Ольвія і Херсон.

За даними Мінінфраструктури, попередньо на участь в концесійних конкурсах подано близько 20 заявок від іноземних та українських компаній.

На проведення конкурсу та визначення переможця чинне законодавство дає трохи більше трьох місяців. З переможцями будуть підписані договори, сторонами яких стануть: Міністерство інфраструктури України, АМПУ, компанія-переможець конкурсу, а також підприємство (SPV), яке буде створено і зареєстровано переможцем конкурсу в Україні для реалізації проекту.

Для збільшення числа потенційних учасників конкурсу вимогу про необхідність досвіду роботи з вантажами в портовій галузі розширили, включивши в допустимий досвід всю номенклатуру вантажів. Також в рамках реалізації концесійного проекту передбачається перехідний період терміном до двох років протягом яких концесіонер зможе підготувати і узгодити безпосередньо інвестпроект, оформити ліцензії та інші необхідні дозвільні документи, провести інвентаризацію майна, що передається в концесію.

Основні умови пілотних концесійних проектів: обов'язкові інвестиції в розвиток обох портів в розмірі близько 60 млн доларів для проекту в Ольвії і 8 млн доларів - для проекту в Херсоні, виділення коштів в розмірі не менше 5% від обсягу капітальних інвестицій (CapEx) на розвиток транспортної інфраструктури міст, в яких розташовані порти і дотримання соціальних зобов'язань перед працівниками підприємств, які передаються в концесію. Крім цього очікується значне зростання вантажообігу і збільшень відрахувань до місцевих бюджетів.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину