Pik
Сьогодні, 18 Февраля 2019
30.01.2019
441
0

Зеленчук втік від суду в Австрію?

Зеленчук втік від суду в Австрію?

Перший заступник очільника Херсонської обласної ради  Василь Зеленчук проти якого НАЗК склав 4 протоколи  про адміністративні правопорушення, по’вязані з корупцією, відправився не в суд, а кататися на лижах в Австрії, повідомляє Херсон Times, передає ПІК.

Василь  Зеленчук  24.01.2017 в Київській області придбав три земельні ділянки загальною площею 1700 кв.м, 1000 кв.м, 414 кв.м вартістю 421 тис. грн., 482 тис. грн. та 102,7 тис. грн. відповідно, а також житловий будинок загальною площею 789 кв.м. вартістю 3 млн. 37,650 тис. грн., тобто  депутатом облради  придбано нерухомого майна на загальну суму 4 млн. 43,95 тис. грн.

Водночас Зеленчуком за 2017 рік, вказано лише доходи в сумі 279 340 грн., як отриману заробітну плату за основним місцем роботи, тобто в Херсонській обласній раді. При цьому розмір видатків, пов’язаних з придбанням Василем Васильовичем у 2017 році трьох земельних ділянок та житлового будинку в сукупній вартості складають 4 043950 грн.

У зв’язку з порушенням вимог антикорупційного законодавства Національним агентством з питань запобігання корупції відносно першого заступника голови обласної ради Василя Зеленчука складено 4 протоколи про адміністративні правопорушення, по’вязані з корупцією, передбачені ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, а саме: неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Читайте також: Перший заступник голови облради Зеленчук не задекларував будинок і земельні ділянки

Протоколи про корупцію відносно Зеленчука В.В. згідно даних сайту НАЗК  передано до розгляду по суті до Херсонського міського суду. За інформацією веб-сайту Херсонського міського суду слухання справи відносно Зеленчука неодноразово переносилось з невідомих причин.

Водночас опрацюванням інформації Єдиного державного реєстру судових рішень встановлено, що 04.12.2018 (справа № 766/23597/18) судом відносно Зеленчука В.В. винесено постанову про його привід в зал судового засідання 17.12.2018, у зв’язку з ухиленням народного обранця від явки в суд.

Проте поглянувши на профіль пана Зеленчука на «facebook» можна помітити, що у день розгляду судом відносно нього корупційної справи 17.12.2018 він спокійнісінько катався на лижах в м. Зольден у Австрія, та хизувався своїми  фото, пише видання. 

Читайте також: Перший заступник голови облради катається в Австрії

Незважаючи на введений у той момент в Україні військовий стан та слухання відносно себе справи про корупцію – Зеленчук дозволяє собі відвідувати заради розваг іншу державу, тим самим ухиляючись від суду та адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією. "Своєю поведінкою він відверто вказує, що топовим чиновникам закон не писаний, а також про неповагу до служителів Феміди", пише видання. 

Також цікавим є факт отримання Зеленчуком В.В. в ТОВ «Торговий дім «Україна» позики на придбання згаданого вище нерухомого майна в сумі 4 499 300 грн.

Зокрема згідно відкритих даних державних Реєстрів засновником ТОВ «Торговий дім «Україна» є приватне підприємство «Агроінвест», єдиним засновником якого є Зеленчук Василь Васильович.

А це означає, що Зеленчук Василь Васильович 10 січня 2017року, позику на суму 4 499 300 гривень фактично надав сам собі, що є абсурдним, та свідчить про приховування останнім шляхів свого незаконного збагачення, йдеться у публікації. 

Для довідки: стаття 366-1 КК України передбачає кримінальну відповідальність за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації.

Відповідальність за цією статтею за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб ( у 2017 році – понад 400 тис. грн., у 2018 – 440500 грн.).

Стаття 368-2 КК України передбачає кримінальну відповідальність за набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі.

 

 

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину