Pik
Сьогодні, 23 Січня 2021
27.11.2020
647
0

“Збережи пам’ять. Збережи правду”: 28 листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору

“Збережи пам’ять. Збережи правду”: 28 листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору

Пік Голодомору 1932 - 1933 років припадає на червень 1933 року. Тоді смертність в Україні досягла катастрофічних масштабів: щодоби жахливою смертю помирало 28 тисячі осіб, щогодини — 1168 осіб, щохвилини — 20. 

Через страшні масштаби злочину та цілеспрямовану політику тоталітарного режиму приховування правди про нього, вчені досі продовжують обговорювати точну кількість жертв. Приблизно ця цифра може досягати 7 мільйонів осіб на території УРСР та 3 мільйони українців поза її межами, в регіонах, які історично були заселені українцями: Кубань, Північний Кавказ, Нижнє Поволжя та в Казахстані.

До цього масштабного геноциду призвели цілеспрямовані дії радянської влади, яка за допомогою штучно створеного голоду, намагалася знищити український народ та упокорити українців, які прагнули побудувати самостійну та незалежну від Москви Українську Державу. 

Детальніше про історію Голодомору 1932 - 1933 років та рішення Радянського Союзу, які призвели до масового геноциду українського народу, розповідає матеріал Національного музею Голодомору.

Нині серед живих залишились надзвичайно мало тих, хто пережив Голодомор 1932 – 1933 років. До того ж, вони, як і всі люди старшого віку, є особливо вразливими до коронавірусу. І потребують уваги рідних та близьких. Тож День пам'яті жертв голодоморів має стати додатковою можливістю приділити увагу та надати підтримку тим, хто сьогодні потребує нашого піклування. 

Адже Їхні спогади, їхні світлини, пам'ятки минулого, що вони зберігають, зміцнюють пам'ять роду і національну пам'ять. Завдання сучасного покоління - зберегти і передати цю пам'ять, зберегти історію живою. 

До 87-х роковин Голодомору Український інститут національної пам’яті підготував книгу “Пам’ять роду”, до якої увійшло 16 історій родин, які пережили геноцид 1932-1933 років. Електронна версія книги вже є у вільному доступі за посиланням.  

Кожен українець може долучитися до збереження пам’яті та правди про Голодомор. Для цього лише потрібно:

- запалити свічку у вікні своєї домівки чи біля пам’ятного хреста або меморіалу у День пам'яті жертв голодоморів; 

- записати свідчення від родичів-очевидців Голодомору та передати їх до музею (місцевого, краєзнавчого чи Національного музею Голодомору-геноциду);

- віднайти старі світлини рідних людей;

- передати до музею артефакти 1920-30-х років (сорочки, рушники, предмети побуту, тощо).

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину