Pik
Сьогодні, 23 Октября 2018
06.08.2018
707
0

Замор риби в акваторії Каховського водосховища: результати досліджень

Замор риби в акваторії Каховського водосховища: результати досліджень

Стали відомі результати досліджень проб поверхневих вод з Каховського водосховища, де зафіксовано масовий замор риби. 

Про них ПІК повідомив Директор Департаменту екології та природних ресурсів Юрій Попутько.

«На території Херсонської області, в акваторії Каховського водосховища та р. Дніпро зафіксовано масовий замор риби 23 липня 2018 року в районі с. Веселе Бериславського району та 24 липня 2018 року в районі м. Нова Каховка. Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Херсонської області відібрали проби поверхневої води. За результатами проведених досліджень встановлено перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) по нітритам, нітратам по залізу загальному. Розчинений кисень в Каховському водосховище встановлював   3,19 мг/дм3, в р. Дніпрі - 2,11 мг/дм3 при ГДК 6,0 мг/дм3», - повідомив директор департаменту.

Читайте також: З приводу забруднення Каховського водосховища є звернення в СБУ

27 липня 2018 року в районі с. Бабине Верхньорогачинського району виявлено замор водних живих ресурсів орієнтовно в кількості 1 тонна, при цьому вода Каховського водосховища мала червоний колір, яка за течією від територіальної межі з Запорізькою областю текла далі по території Херсонської області.

«У відібраних пробах встановлено перевищення ГДК по залізу загальному та хімічному споживанню кисню (ХСК). Для з’ясування причини замору риби Херсонською регіональною державною лабораторією ім. Ценковського Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів проведено дослідження загиблої риби. При проведенні досліджень місткості небезпечних речовин у м’язах замореної риби виявлені пестициди (ДДТ, фосфати, аміак, ціаністий азот і т.д.)», - поінформував Попутько.

Починаючи 27 липня 2018 року скликано засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто питання про випадки загибелі риби в водоймах на території області.

Також, Департамент екології та природних ресурсів  ОДА направив відповідне звернення до Горностаївської та Верхньорогачиської  РДА, ГУ Держпродспоживслужби у Херсонській області, управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області.

Державною екологічною інспекцією у Херсонській області направлено запити до Служби безпеки України з проханням виявити на території Запорізької та Херсонської області невідомі отруйні речовини або суб’єктів господарювання, які скидають таки речовини, що становлять загрозу для навколишнього середовища та населення зазначених областей.

Крім того, Департамент з відповідним запитом звернувся до Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської та Запорізької обласних державних адміністрацій.

Для оперативного вирішення поточних питань щодо попередження загибелі риби та інших водних живих ресурсів у пониззі Дніпра та інших водних об’єктах області, видано розпорядження голови ОДА від 1 серпня 2018 року № 618 «Про обласну постійно діючу комісію з розгляду питань, пов’язаних з попередженням загибелі риби та інших водних живих ресурсів».

"У рамках роботи зазначеної робочої групи планується проведення перевірок фактів замору риби на території Херсонської області та причин їх виникнення", - повідомив Попутько.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину