Pik
Сьогодні, 16 Июля 2018
01.02.2018
514
0

Молоко закупають в області 13 переробних підприємств

Закупівля молока на Херсонщині: про обмеження і різницю в ціні

Херсонські приватні виробники молока продають молоко у звичному режимі, не планується введення жодних обмежень на закупівлю молока у населення. У свою чергу, влада радить об'єднуватися у кооперативи, адже в такому разі можна розраховувати на державні програми підтримки та реалізовувати молоко по вигіднішій для людей ціні. 

Про це в ефірі обласного радіо повідомив Олександр Паливода, директор  Департаменту агропромислового розвитку ОДА, передає ПІК

Як повідомив Олександр Паливода на своїй сторінці у Фейсбук, більшість запитань під час ефіру на радіо стосувалось саме питання продажу молока, адже нещодавно в ЗМІ пройшла інформаційна хвиля, начебто молоко від населення буде заборонене для реалізації.

Жодних обмежень на закупівлю молока у населення немає

«Я хочу наголосити на тому, що в Україні не введено та не планується введення жодних обмежень на закупівлю молока у населення – херсонські приватні виробники молока і надалі можуть реалізовувати власну молочну продукцію у звичному режимі. Мова йде не про заборону продажу молока від населення, а про вступ в силу з 1 липня нового стандарту ДСТУ, якій впроваджуватиметься поступово і стосуватиметься тільки переробних підприємств», - повідомив Паливода.

Різниця у ціні при закупівлі – від 6  до 9,4 грн

Він нагадав, що в Україні стосовно молочної сировини діють нормативи ще 1997 року, які поступово будуть змінюватись згідно вимогам ЄС щодо безпеки та якості. Наразі молокопереробна галузь мінімум на третину забезпечується молоком від приватного сектору, тому зараз зусилля МінАПК і робота обласної влади на місцях спрямована на різні заходи, які забезпечать поступове підвищення якості молочної сировини.

«Зараз в області функціонують 13 молокопереробних підприємств, які закуповують молоко за ціною 6 грн за літр молока 2-го сорту та 9 грн 40 копійок – за літр молока першого сорту. Як бачите, різниця в ціні досить суттєва, тому у приватних виробників молока є матеріальний стимул, щоб отримувати молоко більш високого ґатунку. Для цього необхідно мати деяке обладнання: як мінімум охолоджувачі та доїльні апарати. У цьому має допомогти кооперація», - написав Паливода.

Кооперативи – можна скористатися державними програмами підтримки

Об’єднання у кооперативи дасть можливість селянам скористатися державними програмами підтримки, на які в цьому році виділена чимала сума.

Кооперуючись, виробники молока зможуть придбати доїльне та інше обладнання, охолоджувачі молока, організовувати збут по вигідній ціні.

«Зараз наш департамент вивчає різні моделі і напрямки, за якими можна підтримувати і розвивати молочарську галузь в області: розробка програм підтримки галузі з місцевих бюджетів, створення молочних підприємств на умовах співфінансування, залучення грантових коштів, підтримка руху кооперації та інші», - повідомив директор департаменту. 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину