Pik
Сьогодні, 02 Березня 2021
Спецрепортаж
17.08.2017
1378
0

Закордонний паспорт: чи може бути життя без черг та зайвих нервів

Закордонний паспорт у Херсоні: перевірено особисто

Кореспонденти ПІК вирішили особисто перевірити, як оформляють  закордонні паспорти у районних відділах ДМС у Херсоні.

Спочатку ми, як і розповідали нашим читачам, зареєструвалися на сайті Державної міграційної служби у розділі «електронна черга».  

Отримали смс - повідомлення з номером талону та вказаним  часом прийому. Зазначимо, що в "живих" чергах у відділеннях отримання талону ще досі супроводжується скаргами на "погану владу".

Як  можна оплатити послугу

Після того ми пішли різними шляхами. Один з нас сплатив кошти за оформлення паспорту на місці, в Корабельному відділі ДМС. Тут проблема була лише в тому, що треба було вистояти в черзі разом з людьми, які прийшли у відділ особисто для того, щоб отримати талончик на оформлення паспорту.

Інший кореспондент сплатив кошти у відділенні банку особисто заздалегідь – тут, звісно, теж потрібно постояти у черзі. Перед цим наш журналіст підготувався і на сайті розрахував вартість послуг та роздрукував виписку з необхідними реквізитами. Це проста операція, яка під силу навіть новачкам.

Ще один наш автор теж вирішив сплатити за послугу  через касу банку, але не готівкою, а банківською картою. Проте йому не пощастило і  через збій у банківській системі, він потрапив у ситуацію, коли гроші з карти зняли, але чек  він не отримав. Довелося звертатися на «гарячу лінію» банку, там запевнили, що квитанцію він отримає протягом доби. Правда, наш журналіст через брак часу не став чекати, адже уже прийшла черга на оформлення закордонного паспорту  –  у банку йому повернули кошти, і він заплатив готівкою за послугу з оформлення закордонного паспорту  у відділенні.

Так що майте на увазі: краще (якщо ви платите у банку, а не у відділенні ДМС), робити це заздалегідь, на випадок надзвичайних ситуацій.

Ще відзначимо, що при сплаті за послугу у Суворовському відділі не змогли зекономити ті, хто має право на пільгу при сплаті державного мита. Працівники відділу повідомили, що у них через термінал таку дію не проводять і це можна зробити лише в теруправлінні ДМС. 

Сервіс у  відділеннях різниться

Відзначимо, що працівники у відділах ДМС чемні та привітні. Проте тут є свої нюанси.

Наприклад, у Дніпровське відділення краще прийти не лише з оригіналами документів, які ви маєте надати (паспорт, ідентифікаційний код), але й з їх ксерокопіями. Тут, як пояснили журналісту ПІК, ксерокопії не роблять (хоча ксерокс у кабінеті є). Інформації про те, що треба робити ксерокопії на дверях чи на інформаційних стендах немає. Пояснили: якщо немає з собою ксерокопій – нічого страшного, вичитаєте уважно дані з екрану, коли їх будуть вводити. «Під вашу відповідальність», - правда  відзначили спеціалісти відділу. Звісно, це викликало певне занепокоєння. До речі, тут не можна зробити ксерокопію навіть за гроші, а до найближчого місця, де є така  платна послуга, треба йти хвилин 10.

Журналісти, які скористалися послугами у Суворовському та Корабельному відділах, з такою проблемою не стикалися – їм робили ксерокопії без проблем.

Також зауважимо, що перед тим, як подати документи, у Дніпровському відділі нам порадили звернутися  до спеціаліста у цьому  ж кабінеті, який перевіряє, чи є всі необхідні документи. Фахівець підказала, що треба ще  написати заяву про наявність старого закордонного паспорту і його здачу  у зв’язку з закінченням терміну дії. І попросили зробити це не в кабінеті за столом, заповнивши кілька слів на бланку, а за дверима. За дверима цього кабінету, у невеликому коридорчику, який відділений від основного,  немає ні столика, ні ручки. Стійки, де можна було це зробити, є в коридорі основного приміщення відділу, але «прив’язаної»  кулькової ручки  там теж не було – довелося просити у інших громадян. Так що у вік гаджетів не забувайте про елементарну кулькову ручку.

У інших відділах послугами такого фахівця наші журналісти не користувалися, а просто підходили у свій час на прийом і надавали документи.

Так само по часу. У Дніпровському відділі час прийому був призначений на 11.15, проте станом на 11.52 нашого кореспондента ще не викликали на прийом – оголосили технічну перерву. У інших відділах час прийому відповідав тому, що вказаний в талончику або була невелика затримка (допустима – хвилин 10-15).

Також читайте на ПІК, як швидко і без черг записатися на оформлення закордонного паспорта

У Криму не можна  скористатися послугою «електронна черга»

У чергах у відділах ми спілкувалися з тими, хто так само прийшов здавати чи отримувати вже виготовлені документи. Багато з людей молодого та середнього віку навіть уявлення не мали, що можна було скористатися сервісом «електронна черга». Вони отримували талончик безпосередньо у відділі.

Тут же інші люди з черги (серед них і наші кореспонденти) займалися просвітницькою роботою та роз’яснювали про таку можливість.

Обговорили ми цю тему і з кримчанами, яких у чергах дуже багато. «Ми не можемо скористатися і зайти на сайт ДМС з Криму, - пояснила одна з кримчанок. – Адже у нас  все заблоковано».

Також зауважимо, що  серед кримчан, які отримують біометричні паспорти і, судячи з усього, користаються іншими  соціальними пільгами, є ті, хто ненавидить Україну. Наш кореспондент почув телефонну розмову біля одного з відділів громадянки, яка кипіла від ненависті до України та зробив їй зауваження. Жінка швиденько втекла. За описом, відзначимо,  вона була схожа на одну з тих жінок, хто прибув з Криму оформляти документи. Проте, зазначимо,  такі самі «громадянки»  є і серед херсонців – вони радо скористаються пільгами і тут же розкажуть, у якій поганій країні живуть.

20 днів – навіть не мрійте

Обираючи строк виготовлення паспорту 20 днів (як це зробили ми), не чекайте, що рівно за такий строк ви отримаєте свій паспорт.

Підвищений попит та різке збільшення кількості оформлюваних документів можуть спричиняти тимчасові затримки у видачі паспортів, повідомляє офіційний сайт ДМС.

Про це ми почули і в коридорі одного з відділень, де казали – є затримки ще й травневими і червневими паспортами. Про затримки попередили і спеціалісти Дніпровського відділу. І усно запропонували відстежувати отримання паспорту через сайт Державної міграційної служби.

А у Корабельному відділі ж нашому кореспонденту видали таку собі «дорожню карту», у якій роз’яснено, як саме перевіряти стан оформлення паспорту.

Тепер наші кореспонденти, як і інші громадяни,  чекають, поки їх закордонні паспорти будуть оформлюватися. 

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину