Pik
Сьогодні, 25 Вересня 2018
26.10.2017
1455
0

Що з чергами на отримання біометричних паспортів

Закордонні біометричні паспорти – черга незмінна, проте затримки будуть

Перевідправлення даних до Поліграфкомбінату «Україна» не вплине на черговість та строки персоналізації паспортів.

Таку інформацію наразі розмістила на своєму офіційному сайті Державна міграційна служба України, передає ПІК.

Немає підстав хвилюватися – так написав, відповідаючи на запитання журналіста  ПІК і Максим Соколюк, голова Державної міграційної служби.

Необхідність таких пояснень виникла, оскільки у соцмережах громадяни почали повідомляти про зміну статусу під час перевірки стану оформлення паспорта на офіційному сайті відомства. Зокрема, у користувачів змінилася у зворотному напрямку дата відправлення до центру персоналізації, також користувачі повідомляли, що повернулися до попередніх етапів  під час перевірки оформлення паспорту. 

Експеримент журналістів триває

Занепокоїлись також журналісти ПІК, які, нагадаємо, на собі випробовують – як можна отримати біометричний закордонний паспорт.

Читайте також: Закордонний паспорт - чи може бути життя без черг та зайвих нервів

Ми благополучно здали документи, отримавши талончик на електронну чергу ( сталося це 10 та 16 серпня). Після цього перевіряли стан оформлення паспорта на офіційному сайті Державної міграційної служби України у відповідному розділі. Нагадаємо, що строк виготовлення паспорту, який ми обрали – 20 робочих днів. Проте, коли ми здавали документи, спеціалісти чесно попереджали – будуть затримки.

Читайте також: Хто користується безвізом - ватники чи патріоти

Під час перевірки на сайті ми дочекалися статусу  - «Дані відправлено до центру персоналізації». Нас чекав наступний етап  - «документ персоналізовано та відправлено до підрозділу міграційної служби». Проте несподівано процес пішов у зворотному напрямку – тепер уже нам повідомляють, що дані буде відправлено до ДЦПД.

 Звичайна технічна процедура?

Отже, у Державній міграційній службі повідомляють з приводу цієї ситуації  - останніми днями громадяни, які подавали заяви про оформлення та видачу біометричних документів, помітили зміну стану оформлення, який можна переглянути в онлайн-сервісі на сайті міграційної служби.

Звичайна технічна процедура заміни сертифікатів, строк дії яких закінчився, у Поліграфкомбінаті «Україна» в умовах черги на персоналізацію спричинила необхідність оновлення дати та повторного відправлення всіх даних для персоналізації паспортів, які раніше відправлялися міграційною службою.

Дані будуть відвантажуватися протягом кількох днів, але передача здійснюється у тому ж порядку, у якому ці дані відвантажувалися раніше. Після повторного направлення в онлайн-сервісі змінюється дата відправлення даних на персоналізацію, але це жодним чином не може вплинути а ні на черговість, а ні на строк персоналізації.

Що зі строками?

Як відомо, ажіотаж, пов'язаний із запровадженням безвізового режиму, спричинив аномально завищений попит на закордонні паспорти, тому міграційна служба попереджає громадян про можливі затримки персоналізації паспортів та радить утриматися від будь-якого планування подорожей тим, хто не має на руках діючого паспорта для виїзду за кордон.

Поліграфкомбінатом «Україна» закуплено додаткове обладнання для персоналізації документів, яке буде введено в експлуатацію найближчим часом, що, у поєднанні із зменшенням попиту, дасть можливість вже на початку наступного року повністю урегулювати ситуацію із строками виготовлення біометричних документів.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину