Pik
Сьогодні, 27 Вересня 2020
02.08.2017
528
0

Законних підстав для скасування ліцензії навчально-тренажерної бази ХДМА не існує

Жодних законних підстав для відкликання чи то скасування ліцензії навчально-тренажерної бази Херсонської державної морської академії не існує.

Про це в ефірі передачі «Це - важливо» на телеканалі ВТВ плюс заявив народний депутат України, в.о. Голови Комітету ВР з питань науки та освіти Олександр Співаковський, повідомляє ПІК з посиланням на офіційний сайт нардепа Олександра Співаковського.

За його словами, Херсонська державна морська академія сьогодні є одним із небагатьох українських вишів, якому вдалося налагодити тісну і дуже плідну співпрацю з роботодавцями, що стало запорукою високого рівня підготовки курсантів.

«Потрібно розуміти, що виш буде ефективним тільки тоді, коли буде працювати і готувати фахівців разом із бізнесом. Тоді ми гарантовано створюємо умови, що людина після закінчення університету буде готовим фахівцем», - підкреслив нардеп.

У розвиток матеріально-технічної бази інвестовано близько 29 млн. доларів США

Він звернув увагу глядачів на те, що взявши курс на підготовку курсантів на рівні кращих світових стандартів, керівництво ХДМА тривалий час вибудовувало взаємозв'язки зі світовими лідерами морської індустрії і створювало умови, щоб залучити інвестиції для покращення навчально-тренажерної бази.

За період з 2011 року в розвиток матеріально-технічної бази Академії було інвестовано близько 29 млн. доларів США. У результаті цих інвестицій ХДМА зараз має найкращу в Чорноморському басейні навчально-тренажерну базу для підготовки та сертифікації моряків.

«Держава цих коштів не мала», - підкреслив О.Співаковський. Тому, за його словами, рішення Мінінфраструктури про припинення діяльності морського спеціалізованого центру при ХДМА і пропозиція про створення на базі вишу власного державного тренажерного центру викликало глибоку стурбованість у компаній-партнерів Академії. А це може стати підґрунтям для зародження у них недовіри до української сторони.

ХГМА

Під загрозу поставлене подальше існування одного з кращих  вишів

Окрім цього, під загрозу поставлене подальше існування одного з кращих українських вишів, яким зараз є Херсонська державна морська академія.

«Бо якщо забирається ліцензія, це означає, що інвестор забирає базу. Після цього академія зі статусу вищого навчального закладу переходить на рівень коледжу, а то і нижче. Це означає, що ми знищуємо освітній потенціал Херсонщини», - вважає народний депутат.

На його думку, Міністерство інфраструктури в даному випадку «свідомо або ні виконує чиєсь замовлення».

На запитання телеведучої про те, кому може бути вигідне це «рейдерство», Олександр Співаковський відповів так: «Я взагалі проти будь-яких персоніфікацій. Хоча знаю, хто конкретно за цим стоїть, їх прізвища і так далі. Але я не буду їх точно називати, бо не маю права - я не слідчий, не суддя. Але я бачу, що відбувається».

Він повідомив глядачам, що вже надіслав звернення щодо ситуації з Херсонською державною морської академії Прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману. Принципову позицію щодо цього зайняли також голова Херсонської облдержадмінстрації Андрій Гордєєв, голова державного концерну «Укроборонпром» Роман Романов, члени парламентського Комітету з питань освіти і науки.

«Ми будемо захищати Херсон, ми будемо захищати херсонську освітню інфраструктуру - заради майбутнього Херсонщини», - запевнив глядачів Олександр Співаковський.

Як раніше повідомляв ПІК, відбувається рейдерське захоплення ХДМА

 

 

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину