Pik
Сьогодні, 27 Февраля 2020
05.08.2014
438
0

Загибель водних біоресурсів у Дніпровсько-Бузькому лимані

Загибель водних біоресурсів у Дніпровсько-Бузькому лимані

Ще до зарегулювання Дніпра Дніпровсько-Бузький лиман був одним із високопродуктивних водойм Радянського союзу основними промисловими об'єктами якого були аборигенні прісноводні та напівпрохідні види риб. Лише у 30-ті роки дана водойма забезпечувала більше 40 % від вилову всієї риби в Україні.
В останні роки ХХ століття та перші роки ХХІ століття у результаті зарегулювання стоку Дніпра відбулися зміни пов'язані із перерозподілом і скороченням річкового стоку, зменшенням водообміну, проточності та рівня води в заплавних водоймах і протоках. Зміна гідрологічних умов призвела до погіршення умов природного нересту напівпровідних риб, які складають основу промислу цього району, і риб озерного-жилого комплексу.
Також до негативних наслідків, які призвели до зменшення рибопродуктивності водойми слід віднести утворення у Дніпровсько-Бузькому лимані сірководню, який виникає у наслідок утворення анаеробних зон у деяких частинах водойми у результаті розкладу органічної речовини.
У найбільш спекотний період року коли спостерігається масове розмноження і накопичення біомаси синьо-зелених водоростей відбувається утворення сірководню. Відмираючи синьо-зелені водорості накопичуються на дні водойми та з часом починають розкладатись і виділяти токсичні речовини. Цей процес супроводжується поглинанням кисню внаслідок чого формуються анаеробні зони. У середовищі в якому відсутній кисень у результаті розкладу органічної речовини утворюється сірководень.
Державними інспекторами Херсонрибоохорони проводиться щоденний моніторинг за станом підконтрольних водойм для виявлення та оперативного реагування на випадки заморних явищ. Станом на 01.08.2014 у Дніпровсько-Бузькому лимані і районі центральної частини від с. Станіслав до с. Олександрнівка Білозерського району, в зоні контролю Херсонрибоохорони, на протязі 3 км уздовж урізу води, у результаті виходу сірководню зафіксовано загибель молоді бичка-пісчаника. Під час визначення площі ураження був проведений підрахунок загиблої риби. Загальна кількість загиблої молоді бичка розміром від 2 до 10 см склала 290,4 тис. екз. Силами державних інспекторів Херсонрибоохорони був організований пост спостереження для контролю за поведінкою риби, що вижила. На цей час вміст розчиненого кисню у воді становить 6,6 мг/л.
Замор риби спричинила низка факторів, а саме:
- щорічні гідротехнічні роботи на акваторії Дніпровсько-Бузького лиману в межах Миколаївської та Херсонської областей, які здійснюють черпання та складування ґрунту у наслідок чого спеціалістами відділу іхтіології та регулювання рибальства відмічалися випадки виходу сірководню;
- недостатні попуски води в нижній б'єф Каховської ГЕС, які становили в липні та серпні 665 м3/с, при середній температурі води + 26 оС, що обумовило підвищення солоності води та сприяло розвитку синьо-зелених водоростей результатом чого стало накопичення токсичних речовин та вихід сірководню у Дніпровсько-Бузькому лимані.
Виходячи з того що приблизно 96% загиблої риби складає бичок-піщаник який за своєю біологією дуже вразлива риба до дефіциту кисню у воді та веде придонний спосіб життя можливим фактором який призвів до його загибелі е дефіцит кисню та наявність сірководню.

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину