Pik
Сьогодні, 22 Квітня 2018
15.03.2018
375
0

Загарбники чи господарі: вчені про весняне спалювання трави

Загарбники чи господарі: вчені про весняне спалювання трави (відео)

Прийшла весна і незабаром люди почнуть палити траву. Вчені вважають цю традицію атавізмом і кажуть, що з нею давно попрощалися усі розвинені країни світу. Про це йдеться у сюжеті оприлюдненому Idealist.media, передає ПІК.

Євгенія Яніш, кандидат біологічних наук вважає: ця традиція, яка, на жаль, у нас збереглась,   походить з давніх-давен, ще з часів первісного землеробства. Вогнево-підсічне землеробство залишилось у племен в Центральній частині Африці. «Але у нас люди чомусь вважають, що обов’язково потрібно спалити траву», - каже Євгенія Яніш.

Те, що колись вважалось раціональним і корисним, з часом, як виявляється, може таким не бути.

«Коли ви кидаєте сірник на луці в траву, то  не замислюєтеся, що загине багато тварин. Багато амфібій, що вийшли з зимової сплячки, багато комах загинуть, загинуть пташенята та дитинчата ссавців. У них дуже розвинений рефлекс зачаювання, тобто, у випадку небезпеки вони, навіть ті, які могли б втекти, вони не будуть втікати, вони заплющують очі присідають на лапках і чекають, поки небезпека мине, сподіваючись, що їх не побачать. І коли людина кидає сірник чи цигарку в траву, вона забуває, що багато таких дитинчат просто загине», - каже Євгенія Яніш.

Читайте також: Жахливі наслідки вогню у балках та лісосмугах (фото)

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину