Pik
Сьогодні, 02 Грудня 2020
21.06.2019
1317
0

ТЕЦ з боргом у 1 мільярд Херсону не потрібна

Забирати ТЕЦ з боргами херсонська міськрада не хоче

Уряд України, після кількох марних спроб продати херсонську ТЕЦ з аукціону, нарешті вирішив змилосердитися й «подарувати» хронічно збиткове державне підприємство місцевій громаді, пише Новий день.

Читайте також: Херсонську ТЕЦ передадуть у комунальну власність міста - міністр

 

Якихось десять років – і питання вирішене. Беручи до уваги махрову вітчизняну бюрократію та хронічний тупізм державних мужів, то нечуваний прогрес. Але маємо одне суттєве але. При цьому тій же громаді хочуть нав’язати і велетенські борги ТЕЦ за газ. А муніципальна влада від таких «пожалувань» всіляко відхрещується: немає дурних вішати на шию важезний фінансовий тягар. Адже з боргами ТЕЦ перетворюється на таку собі валізу без ручки – важко нести, і викинути шкода.

— У засобах масової інформації називають різні суми боргів ТЕЦ – щось близько 348 мільйонів гривень. Однак реально тих боргів, разом із платнею за транспортування голубого палива, понад 750 мільйонів гривень, майже мільярд. Так, депутати міськради на сесії погодилися, що прийняття підприємства до комунальної власності міста можливе, проте обов’язково без жодних боргів. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв дати доручення Мінрегіонбуду, щоб вирішити це питання із врахуванням позиції міськради, але невідомо, чи буде це зроблено. Адже у Фонді держмайна України висунули іншу пропозицію: передати ТЕЦ до комунальної власності з боргами, а потім виплачувати їх впродовж наступних п’яти років. Та громаді «зайвий» мільярд взяти ніде, тому така умова для нас неприйнятна, — переконаний міський голова Херсона Володимир Миколаєнко.

Градоначальник запевняє, що у разі перетворення ТЕЦ на комунальне підприємство, міськрада може надати йому фінансову допомогу. Адже воно обігріває півміста, і кидати об’єкт із таким потенціалом напризволяще не годиться. Проте невідомо, коли ж долю підприємства визначать остаточно. А до опалювального сезону, між тим, залишаються лічені місяці.   

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину