Pik
Сьогодні, 08 серпень 2020
18.06.2016
212
0

За якими правилами у новому навчальному році «житимуть» херсонські школи?

За якими правилами у новому навчальному році «житимуть» херсонські школи?

У МОН України визначили структуру нового навчального року. Відповідний лист підписала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Документ передбачає, що структуру навчального року та терміни проведення канікул встановлюватимуть загальноосвітні навчальні заклади за погодженням з відповідними органами управління освітою.

При цьому навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах, незалежно від підпорядкування, типів і форм власності має, розпочатись у День знань - 1 вересня і закінчитися не пізніше 1 липня наступного року.

Також передбачено, що тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів, без врахування днів, коли діти припиняли навчання з незалежних від них причин (карантин, температурний режим тощо).

У межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, школи мають встановити тривалість навчального тижня на весь рік. У випадку встановлення 5-денного тижня, відпрацювання уроків по суботах (з метою надолуження матеріалу, чи продовження канікул та скорочення опалювального сезону) не допускається, оскільки це призведе до перевищення тижневого гранично допустимого навантаження на учнів.

Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію, її складатимуть учні 4, 9 та 11 класів. Перелік предметів для державної підсумкової атестації, форму та терміни її проведення буде затверджено додатково.

У Міносвіти зазначають, що рішення про запровадження карантину, припинення чи продовження навчального процесу з поважних причин, про надання учням вихідних для підготовки і проведення ДПА або ЗНО (якщо вони будуть проводитися під час навчального процесу), про доцільність навчальних практики та екскурсій, про дату проведення свята «Останній дзвінок» та вручення документів про освіту загальноосвітні навчальні заклади прийматимуть спільно з органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Кількість фактично проведених вчителями уроків може бути меншою від запланованої. В такому випадку заклад та вчителі обов'язково мають вжити заходів щодо освоєння учнями змісту кожного навчального предмета в повному обсязі за рахунок ущільнення, самостійного опрацювання, засобів дистанційного навчання тощо.
Менша кількість проведених вчителем уроків через об'єктивні обставини не може бути причиною вирахувань із його заробітної плати.

Джерело

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину