Pik
Сьогодні, 24 Вересня 2018
05.04.2018
648
0

За рішенням суду 22 херсонця мають сплачувати аліменти власним батькам

За рішенням суду 22 херсонця мають сплачувати аліменти власним батькам

На Херсонщині в органах державної виконавчої служби на сьогоднішній день на виконанні перебуває 22 виконавчих документа про стягнення аліментів на користь батьків.

Про це повідомляє Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області, передає ПІК.

Стаття 51 Конституції України встановлює, що повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

Непрацездатними визнаються особи, що досягли пенсійного віку (чоловіки - 60 років, жінки - 55 років) та інваліди I, II та III груп.

Необхідність матеріальної допомоги визначається в кожному конкретному випадку в залежності від матеріального становища батьків. До уваги приймається отримання батьками пенсії, державних пільг, субсидій, наявність в батьків майна, що може приносити дохід тощо.

Розмір аліментів визначається в судовому порядку в залежності від матеріального та сімейного становища батьків та дітей. Аліменти підлягають сплаті щомісяця в твердій грошовій сумі.

-Очевидно, що неможливо змусити дорослих повнолітніх дітей любити і поважати своїх батьків. Любов, доброта, порядність, чесність є етичними поняттями, а не юридичними. У Сімейному кодексі України є стаття 202. У ній визначено, що повнолітні донька або син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. Таким чином, батькам надається право звернутися до суду за примусовим стягненням аліментів зі своїх синів і доньок. Проте стягувати кошти можна лише з повнолітніх дітей. Якщо ухиляються від сплати аліментів, то на них чекає: заборона виїзду за кордон, права керування автотранспортом, забороняється зберігання зброї та полювання, також може бути описано майно- зазначає керівник Херсонської юстиції Костянтин Хутковський.

 У Сімейному кодексі України прописаний єдиний випадок, коли діти можуть не утримувати власних батьків. Це може статись якщо мати або батько були позбавлені батьківських прав і ці права не були поновлені.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину