Pik
Сьогодні, 23 Вересня 2020
24.10.2019
615
0

За круглим столом обговорювали якість питного водопостачання на території області

За круглим столом обговорювали якість питного водопостачання на території області

У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Херсонській області відбулося засідання з обговорення проблемних питань щодо якості питного водопостачання на Херсонщині,- передає ПІК.

На території Херсонської області налічується 249 комунальних та сільських підприємств водопровідно-каналізаційного господарства. Технологічні регламенти розробили тільки 52 (20,9%) підприємства водопостачання, із яких лише 7 мають позитивний висновок держсанепідекспертизи (МКП “ВУВКГ м. Херсона”, КВУ “Каховський водоканал”, КП “Міський водоканал” (м. Нова Каховка), КП МГП “Шанс” Стрілківської сільської ради та КП “Генічеське ВУВКГ” (Генічеський район), ГКП “Акваторія” смт Сиваське (Новотроїцький район), КП “Водограй” (Білозерський район).

Проведеним аналізом було встановлено, що із 249 підприємств, що забезпечують населення питною водою, виробничий контроль якості води у повному обсязі відповідно до робочих програм проводить лише 42 (17%) підприємства, 152 (61%) підприємства – не в повному обсязі (лабораторні дослідження проводять один або два рази на рік, проби води відбираються лише з водопровідної мережі, не відбираються з артсвердловин, проводиться лише на мікробіологічні показники та ін.). Не проводиться взагалі ніякого контролю 18 (7%) підприємствами.

Крім того, у зв’язку із випадком захворювання дитини трирічного віку, пов’язаним із вживанням води з підвищеним вмістом нітратів з індивідуальних колодязів у Олешківському районі, обговорювалося питання попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії.

Також, присутні порушили питання використання свердловин понад встановлений нормативами термін експлуатації та контролю за свердловинами, які не використовуються.

Основні показники, за якими виявлено невідповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”: хлориди та сухий залишок. Найгірша ситуація у Нижньосірогозькому, Горностаївському, Каховському, Новотроїцькому, Великоолександрівському, Генічеському, Нововоронцовському та Іванівському районах.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину