Pik
Сьогодні, 07 серпень 2020
27.08.2019
775
0

Вже 3013 воїнів внесено до списку бойових втрат

Вже 3013 воїнів внесено до списку бойових втрат
Спецпроект ZN,AU "МАМИ"
 
Вже 3013 воїнів, внесених до списку бойових втрат...... Для більшості з них слово «мама» в житті було першим, воно ж — і останнім. Кого ще кликати, коли так боляче? 

Зранені тіла дорослих чоловіків укладали в труни, а душі хлопчиків із першими в житті «позивними» відлітали в небо: Совенятко, Ромашка, Сонечко... 

Ми покажемо вам 321 обличчя, вирване об'єктивами фотографів з бездушності статистики: ім'я мами, ім'я сина й ім'я, яким вона називала його, коли дмухала на розбиті колінця або будила в дитячий садок. 

Чорну звістку витримали не всі матері: деяким вона розривала серця чи шийні хребці... Більшість змогла вижити, але не пережити. Щоранку, розплющуючи очі, вони бачать новий день, а за мить на них навалюється реальність із найстрашнішим з можливих лих: не побачу, не почую, не пригорну... 
Сини загинули за країну, а матері залишилися в ній жити.
Відчуваючи невидимий горб горя, мами воїнів, які віддали життя за Незалежність, ходять з нами одними вулицями. Перекочуються в маршрутках по дорожніх ямах. Шукають рідкісного розумного лікаря, щоб утамувати загострення болячок. Сподіваються, що в аптеках за шалені гроші купують не крейду, а ліки. Принижуються у пенсійному фонді. Зіщулюються від хамства чиновників. Німіють від їхніх апетитів. Від цін на продукти й платіжок за комуналку. Зневірюються, спостерігаючи як однолітки синів знаходять вихід у заробітку в Підваршав'ї чи Підмосков'ї. Як гармошкою розгортається «п'ята колона». 

Так, із цим живуть усі. Але не в усіх сини гинули, щоб життя стало іншим! 

Хлопчики, котрі взяли владу в країні, ви годитеся цим жінкам у сини. І ви зобов'язані прожити цю владу так, щоб вашим мамам не було соромно, а їхнім мамам — гірко. 
Президент Володимир Зеленський заборонив чиновникам вішати в кабінетах його портрети. Нехай натомість будуть на стіні портрети мам загиблих солдатів!
Понад триста фотографій «Дзеркало тижня» віддрукувало для нових господарів владних кабінетів. Ми розішлемо їх усім: від президента до губернаторів, від спікера й прем'єра до голів служб, інспекцій, парламентських комітетів, мерів, суддів і правоохоронців. Там, на звороті світлин, є гачок. Тільки вбийте цвях... Нехай за вами стежать, вас надихають, зупиняють, підтримують очі тих, хто віддав Україні безцінне — своїх синів. Змініть країну. Мамам однаково буде боляче, та все ж світліше.
 
Переглянути світлини можна за посиланням Дзеркало тижня. Україна, спецпроект "МАМИ".
 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину