Pik
Сьогодні, 03 Червеня 2020
19.12.2019
621
0

Всеукраїнська акція у Херсоні "Чорна ялинка: ВІЛ-пацієнтам не до свят"

Всеукраїнська акція у Херсоні "Чорна ялинка: ВІЛ-пацієнтам не до свят"

Сьогодні, 19 грудня, в Херсоні під стінами обласної державної адміністрації пройшла всеукраїнська акція "Чорна ялинка: ВІЛ-пацієнтам не до свят".

У день, коли більшість українців проводять ранок у родинному затишку, розгортаючи подарунки від Святого Миколая, ВІЛ-пацієнтам було не до святкувань.

Разом з пацієнтською спільнотою Херсонщини представники БО"100 відсотків життя. Херсонський регіон" прийшли до будівлі облдерж адміністрації та встановили чорну ялинку, прикрашену порожніми пляшечками, в яких ще нещодавно були препарати для лікування ВІЛ. Ця ялинка символізувала загрозу для усіх ВІЛ-пацієнтів Херсонщини та всієї України опинитися без життєво важливого лікування вже у наступному році.

Так сталося через провал закупівель Міністерством охорони здоров'я антиретровірусних препаратів на 2020 рік.

Як відомо, прийом АРВ-препаратів ВІЛ-позитивними людьми має бути безперервним процесом впродовж усього життя. Ефективність лікування визначається системним прийомом препаратів щоденно. Навіть незначне переривання сприяє розвитку резистентності вірусу до ліків і робить терапію недієвою. Це може призвести до нового загострення хвороби та смерті пацієнта.

Такі безвідповідальні дії можуть призвести до епідемії ВІЛ по всій Україні й загрожує здоровим людям та суспільству в цілому.

У цей день пацієнтські спільноти в усіх обласних центрах та у Києві проводять синхронну акцію "Чорна ялинка", щоб звернути увагу президента, чиновників міністерств та місцевих голів до цієї проблеми.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину