Pik
Сьогодні, 11 Грудня 2019
16.01.2018
3102
0

Журналісти всеукраїнського проекту «СтопКор» з’ясували, що екс-мера Херсона засуджено на 25 років

Володимир Сальдо отримав 25 років тюрми – «СтопКор»

Ім’я одізного Володимира Сальдо знову на слуху. Журналісти всеукраїського проекту «СтопКор» з’ясували, що екс-мера Херсона засуджено на 25 років і він має перебувати в тюрмі. Вирок виніс суд Домініканської Республіки, яким доведено, що херсонський політик викрадав людину. Нові факти у резонансній справі під кодовим ім’ям «Домініканська історія» вчора, 15 січня, прозучали в останньому випуску «СтопКору», який виходить на «5 каналі», як передає ІА "ПІК".

Тепер детальніше про те, що озвучив «СтопКор». Серпень, 2016. Медіа-спільнота шокована фактом зухвалого викрадення українця в Домініканській Республіці. Ось тільки хто кого викрав, адже обидва фігуранта справи вказують один на одного?

«Коли я зайшов у банк, на мене накинулися кілька людей, це було так швидко і так злагоджено зроблено, що коли за мить я поставив запитання «Що відбувається?», вони мене зв’язали, скрутили, розділи до гола, поклали на металеве ліжко, одягли на мене маску, прив’язали. Мені пояснили, що мене викрали», - така версія Володимира Сальдо. 

А ось, як домініканські події описує ще один херсонець – Денис Пащенко, якого «СтопКор» титрує як потерпілого:  

- Протягом п’яти годин я був позбавлений свободи, я був скутий наручниками, ланцюгами при кутий до ліжка з метою отримати доступ до моїх банківських рахунків, де я зберігаю документи спільних із Сальдо фірм. Цих п’яти годин, які я пережив, не побажаю навіть своїм ворогам, навіть тому ж Сальдо не побажаю, тому що це було дуже важко насправді », - розповів Денис Пащенко. 

Але за звинуваченням у викраденні людини у місті Пунто-Кано домініканська поліція заарештувала саме колишнього очільника Херсона Володимира Сальдо. При затриманні у нього в кишені знайшли ключі від ланцюгів, якими був закований Пащенко. Але вже грудні 2016-го Сальдо, попри арешт і заборону виїзду з Домінікани, безперешкодно повернувся до України. І одразу заявив – він нікого не викрадав, жертва в цій ситуації саме він, мовляв, сам провів два місяці у наручниках. Також Сальдо сказав, що Пащенка Дениса, який його начебто і викрав, знав опосередковано і з ним ніколи не зустрічався. Але журналісти «СтопКору» знайшли людину, яка це спростовує. Інтерв’ю дав Ігор Пащенко, який доводиться братом тому самому Денису і був свідком його тривалої співпраці з екс-мером Херсона.  

Володимир Васильович Сальдо і брат вели спільну діяльність з 2014 року, тобто, фірма брата надавала послуги з охорони Сальдо під час виборів та в інші періоди, - зазначив Ігор Пащенко.  

Сам Сальдо стверджує – у Пащенка немає свідків, натомість свідчення слідству дав спільник екс-мера, Георгій Костадінов, який вже засуджений у цій справі і відбуває покарання у Домініканській Республіції. До «СтопКору» потрапили документи з Домініканського суду, згідно з якими і сам Володимир Сальдо засуджений на 25 років позбавлення волі і має виплатити у якості відшкодування моральних збитків Денису Пащенку 25 мільйонів домініканських песо, а це майже 600 тис. доларів США. Але завдяки втечі в Україну тюрми колишньому меру Херсона вдалося уникнути.  

«Якби Домініканська Республіка звернулася до інтерполу для оголошення в розшук даного засудженого, тоді при перетині кордону його могли б затримати працівники інтерполу та в свою чергу перенаправити до Домінікани для відбування покарання. Цьому передує процедура звернення до компетентних органів країни затримання», - зазначила юрист у «СтопКорі».  

До речі, домініканська історія викрила ще один цікавий факт: після накладених арештів на майно Володимира Сальдо виявилося, що екс-очільник Херсона людина зовсім не бідна, він і його дружина володіють одразу кількома бізнесами, квартирами, будинком і земельними ділянками в Одесі, Криму, Херсоні та Києві.  

Аби дізнатися, що місцевим правоохоронцям відомо про домініканський злочин екс-мера, «СтопКор» приїхав до Херсона. Та на всі запити журналістів у поліції та прокуратурі лише знизували плечима, мовляв, про домініканський вирок не знають нічого. Натомість як запевняє брат Дениса Пащенка, якого домініканська Феміда визнала постраждалим, всі необхідні матеріали давно були подані до правоохоронних органів Херсонщини. Але оскільки правоохоронці зазначили, що документів не бачили, журналісти «СтопКору» на камеру вручили копії рішення Домініканського суду спочатку в обласній прокуратурі, потім – в ГУ НП у Херсонській області. В обласній прокуратурі зазначили, що з вироком ознайомляться, після чого робитимуть належні висновки. В обласному управлінні поліції сказали, що перевірять, наскільки вирок справжній, але в будь-якому разі юридичної сили на даний момент цей документ не має, оскільки він надійшов не в установленому законом порядку. 

«Чому правоохоронці не задалися метою дізнатися самотужки про вирок? Адже за подібною логікою людина за кордоном може навіть вбити, а потім повернутися на Батьківщину і залишатися безкарною, ба навіть більше – бути обранцем. Володимир Сальдо більше, як десять років обіймав посаду Херсонського міського голови, за цей час він мав змогу налагодити тісні стосунки і з прокуратурою, і з поліцією. На сьогоднішній день Володимир Сальдо є депутатом Херсонської міської ради, та попри вирок Домініканського суду в реаліях сучасної України залишається майже недоторканим…», - такий висновок зробив «СтопКор».  

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину