Pik
Сьогодні, 27 Вересня 2020
27.11.2018
2501
0

Воєнний стан: що треба знати кожному?

Воєнний стан на Херсонщині: що треба знати кожному?

З 28 листопада в 10 областях України запроваджується режим воєнного стану терміном на 30 днів. У переліку - Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області. Президент включив до Указу лише кілька заходів з 24-ох, передбачених у документі. Більшість - стосуються Збройних Сил України, Нацгвардії, СБУ та МВС, повідомляє ПІК з посиланням на офіційний сайт Херсонської ОДА. 

Зокрема, підсилюються заходи із кібербезпеки, інформаційної безпеки, контррозвідувального, антитерористичного та контрдиверсійного режимів. У режим готовності приводиться протиповітряна оборона. Проводитимуться навчальні збори з резервістами оперативного резерву. Прикордонна служба посилить охорону державного кордону та адмінмежі з Кримом.

Під час дії воєнного стану НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ конфіскація авто, іншої власності, примусової трудової повинності, поселення військових у квартирах українців.

Розширення списку обмежень може бути ВИКЛЮЧНО за умов наступу Росії. Президент підкреслив, що його принципова позиція - зробити ВС мінімально помітним для цивільного населення.

Петро Порошенко також заявив, що підстави для запровадження ВС більш, ніж серйозні - загроза захоплення Маріуполя та Бердянська і повномасштабний наступ Росії.

На відміну від 2014-2015 рр. (тоді введення особливого режиму було неможливим) стан економіки не дозволяв заблокувати інвестиції і угоду з МВФ. Під загрозою зриву опинилися б і Угода про асоціацію з ЄС, і безвіз, і зона вільної торгівлі з ЄС.

Читайте також: 

Воєнний стан: діти на Херсонщині без новорічних свят не залишаться

Військові попередили: населенню надходять провокативні повідомлення про мобілізацію на мобільні 

КПВВ з окупованим Кримом працюють, але не для громадян РФ

Воєнний стан: як працюватимуть залізниця та банки

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину