Pik
Сьогодні, 27 Вересня 2020
28.11.2018
929
0

Воєнний стан на Херсонщині: депозити, вибори, сіль і місцева влада

Воєнний стан на Херсонщині: депозити, вибори, сіль і місцева влада

У соцмережах херсонці розповідали напередодні  запровадження воєнного стану про те, що є люди, які піддалися паніці і скуповують продукти - крупи, сіль. Користувачі  Фейсбук ділились фотожабами з цього приводу. Вони також оприлюднювали провокативні, неправдиві  повідомлення, які надходили через соцмережі та на мобільні телефони у ці дні, що стосувалися запровадження воєнного стану, передає ПІК

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам  27 листопада, відповів на запитання, що стосуються життя мешканців областей, зокрема, й Херсонської, де, нагадаємо,  зранку  28 листопада запроваджено воєнний стан.

Не треба бігти до крамниць і скупати сірники та сіль

Президент наголосив, що не будуть застосовуватися жодні обмеження конституційних прав і свобод громадян нашої держави. Не буде жодних обмежень на зняття депозитів, операцій з обміну валют, поїздок за кордон для українських громадян.

«Головне, якщо не буде відкритого вторгнення Росії за межами операції Об’єднаних сил на сході і незаконно анексованого Криму, я наголошую, і це моя принципова позиція – ніяких обмежень конституційних прав і свобод не відбудеться», - сказав Глава держави в інтерв’ю українським телеканалам, що відбулося 27 листопада.

«Проводьте концерти, ходіть у банки. Не треба бігти до крамниць і скупати сірники та сіль... Ніяких обмежень на зняття депозитів, операцій з обміну валют, поїздок за кордон для українських громадян не буде», - підкреслив Петро Порошенко, додавши, що доручив Голові Національного банку провести відповідну роз’яснювальну роботу з банками.

«Для російських громадян ці обмеження будуть введені. І я думаю, що це цілком виправдано. Бо нам створити через відповідний безвізовий режим тут, в середині, доповнення до п’ятої колони, яка й так тут працює – є абсолютно безвідповідально», - у той же час додав Президент.

Вибори в ОТГ будуть?

Президент Петро Порошенко зауважив, що закон визначає - під час воєнного стану не можуть проводитися вибори, в тому числі  проводитись вибори в об’єднаних територіальних громадах.

«Я хочу наголосити, що я зроблю все від мене залежне... Бо від загрози російської агресії у нас, на сьогоднішній день, демократія не порушена. І ніякої там військової влади у нас немає... Я зроблю усе від мене залежне, щоб на наступне пленарне засідання Верховної Ради України підготувати необхідні законодавчі ініціативи, які будуть мати обмежений термін дії до кінця поточного року, які б дозволили провести вибори в об’єднаних територіальних громадах», - розповів він.

Глава держави відзначив важливість забезпечення нормального життя українських громадян та реформи децентралізації, що спрямована на підтримку людей.

Штаби оборони, а не військові адміністрації

Глава держави також наголосив, що на час дії Указу військові адміністрації не будуть створюватися, а будуть створюватися лише штаби оборони.

«Для організації підготовки територіальної оборони: перевірка резерву, перевірка можливостей по мобілізації, перевірка технічного стану. Буде передислоковано частину військ, буде скорочено бойове злагодження, буде скорочено перебування у пунктах постійної дислокації і висунення на кордон для того, щоб одразу ж організувати ефективний захист».

Нагадаємо, на Херсонщині ще у важкому 2014 році створили Раду оборони області.

Чому необхідно було вводити воєнний стан?

Глава держави акцентував на тому, що рішення про запровадження воєнного стану носить превентивний характер. «Мета цього воєнного стану – показати, що противник заплатить дуже високу ціну, якщо він вирішить напасти на нас, і що це буде як холодний душ, який зупинить божевільних, які мають плани атакувати Україну. І якщо агресії не буде, вважайте, що мета цих дій досягнута», - підкреслив Петро Порошенко.

Щодо необхідності запровадження особливого правового режиму у визначених областях Президент зазначив, що він потрібен для оперативної реакції українських Збройних Сил у разі агресії Росії. «Для чого? Якщо відбудеться агресія – мені буде потрібно хвилини для того, щоб організувати ефективний захист України», - наголосив Петро Порошенко, під час інтерв’ю з українськими телеканалами.

Глава держави також повідомив, що у разі здійснення РФ агресії буде проведена часткова мобілізація до війська. «Якщо буде агресія – буде мобілізація часткова. В першу чергу, буде мобілізований резерв першої черги, де «дембеля» і зараз пакують рюкзаки і пишуть у військкомати про свою готовність стати на захист України», - констатував він.

«І це вже будуть підготовлені воїни з досвідом АТО, які знають в якій частині вони будуть служити, мають професійну підготовку. І одразу ж, з перших хвилин ми суттєво наростимо чисельність наших Збройних Сил, перерозподіл фінансових ресурсів, забезпечимо всім у необхідній кількості наші Збройні Сили і змусимо противника відповідати за порушення державного кордону України», - резюмував Президент.

Читайте також: 

Воєнний стан: чи відбудуться у грудні вибори в ОТГ на Херсонщині

Воєнний стан на Херсонщині: не пускайте в оселі незнайомців

Воєнний стан на Херсонщині: що треба знати кожному?

Воєнний стан: діти на Херсонщині без новорічних свят не залишаться

Військові попередили: населенню надходять провокативні повідомлення на мобільні

Підприємства «Укроборонпрому» працюватимуть в особливому режимі

Воєнний стан: як працюватимуть залізниця та банки

Херсонщина місяць житиме в умовах воєнного стану

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину