Pik
Сьогодні, 27 Ноября 2020
15.08.2018
946
0

Вночі у Херсоні «винюхувала» сморід?

Вночі у Херсоні «винюхували» сморід?

Поки Херсон відпочивав, влада вночі відправила інспектувати місто та прилеглі території дві групи, які мали визначити – що є джерелом смороду, який періодично охоплює різні райони міста.

Про це напередодні, 14 серпня, після наради в ОДА за участю представників птахофабрики, в інтерв’ю «Українському півдню» заявив голова ОДА Андрій Гордєєв, передає ПІК.

Він відзначив, що найперше запідозрили, що джерелом смороду у Херсоні могла бути птахофабрика «Авангард». Як вчора повідомляв ПІК, представників птахофабрики запросили в ОДА і ті, в результаті перемовин, дали згоду на інспектування.

«Ми впевнили їх, що краще, щоб вони добровільно запросили нас на інспектування екологічне повністю птахофабрики, біогазового заводу, який там знаходиться», - пояснив голова ОДА. Він відзначив: навіть у такій ситуації, що склалася наразі у Херсоні зі смородом, необхідно враховувати мораторій на перевірки – дозвіл треба чекати місяць.

«Сьогодні таке законодавство, що навіть при наявності якихось порушень, на жаль, жоден орган не має права прийти перевіряти, тому що мораторій на перевірки, - каже голова ОДА. - Але ця птахофабрика, її керівництво саме зголосилося, що вони допустять до будь-яких об’єктів».

Перед групою, що 14 серпня відправилась на птахофабрику, поставили завдання зробити проби ґрунтів, води у будь-яких місцях, де це треба.

Проте голова ОДА вважає, що категорично стверджувати, станом на 14 серпня, що саме є джерелом смороду у Херсоні не можна. Тому вночі дві групи мали також проводити моніторинг.

«Сьогодні вночі дві групи, коли є пік цього, м’яко кажучи, «благоухания», будуть проїжджати по місту, по районам, прилеглих територіях до міста і ще шукати. Тому що не все так однозначно, як це вбачалося до цього. Можуть і очисні, можуть і сміттєзвалища, можуть і залізничні вагони – мається на увазі цистерни, які знаходяться на залізничній станції (бути джерелом смороду - ред.)», - каже Гордєєв.

«Ми відпрацьовуємо максимально версій саме для того аби дійсно докопатися до істини», - пояснив він.

Що стосується гір курячого посліду, які виявили на фермерському полі, то голова ОДА вважає, що фермер мав би вивезти цей послід не влітку, у температурний пік, а восени. Гордєєв також висловив сумнів, що сморід йшов по всьому місту саме від цього посліду.

«Думаю, ця армія чиновників, яка поїхала перевіряти, вона знайде протягом доби (джерело смороду – ред.)», каже голова ОДА.

Як повідомляє офіційний сайт ОДА, у  ході позапланової перевірки також буде взято проби води, здійснено контрольні заміри викидів, перевірено роботу очисних споруд, цілісність виробничих цехів, де перебувають птахи, проаналізовано процес дотримання усіх екологічний технічних норм, очищення й скиду води, передбачених законодавством тощо.

Позапланова перевірка ПАТ «Агрохолдинг Авангард» філії «Чорнобаївське» у селі Східне Білозерського району Державною екологічною інспекцією у Херсонській області триватиме впродовж 10 днів. Про її результати буде поінформовано на офіційному сайти Херсонської обласної державної адміністрації.

Наразі, станом на ранок 15 серпня, відомо про перевірку птахофабрики, яку провели фахівці ГУ Держпродспоживслужби

Також відзначимо, що у коментарях до посту голови ОДА, в якому він запрошував ЗМІ долучися до перевірки птахофабрики, користувачі писали: пост з’явився за 15 хвилин до виїзду перевіряючих.

ПІК пповідомляв, що, на думку фахівців, послід, яким планували підживити ґрунт, може стати причиною захворювань.

Фото з офіційного сайту ОДА

 ода 2

ода 3

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину