Pik
Сьогодні, 25 Февраля 2021
20.07.2017
458
0

Візит іноземних аташе на Херсонщину: що показували і розповідали

Херсонщину відвідали члени Київської асоціації військових аташе з 10-ти країн, передає ПІК.
Організація існує вже 25 років. Її представники базуються при іноземних посольствах у столиці України. Діяльність асоціації фінансується за рахунок країн, у ній представлених. Щороку організація змінює керівника. Робочий візит членів асоціації до нашої області організовано за попередньою домовленістю обласної влади з Департаментом військової політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.

військові аташе в Херсонській ОДА

Херсонщина - безпечний для інвесторів і туристів регіон

Передусім делегація відвідала «білий дім», де відбулася зустріч військових представників з головою ХОДА Андрієм Гордєєвим. За словами очільника області, візит членів асоціації дуже важливий для Херсонщини, адже не лише українці, а й іноземна спільнота мають бути впевнені, що регіон, який межує з окупованим Кримом, цілком безпечний - для інвесторів, туристів, життя у ньому в цілому.
«Військові аташе якраз оцінюють ситуацію з середини, яка є нас в регіоні, оцінюють, як у нас з обороноздатністю, які підприємства можна завантажити замовленнями, і т.д. Тому наша зустріч дуже важлива для формування позитивного іміджу регіону, іноземні представники хочуть самі пересвідчитися в тому, що Херсонщина - це дійсно територія миру і безпеки. Зі свого боку зазначу, що нам вдається поєднувати серйозну військову присутність у регіоні з доволі інтенсивним туристичним сезоном та залучати до області інвестиції», -зазначив Андрій Гордєєв.

Андрей Гордеев


Також голова ОДА поінформував гостей про спроби дестабілізації ситуації в регіоні з боку сепаратиськи налаштованих течій, які були здебільшого одразу після анексії Криму, але завдяки патріотизму населення і комплексу заходів, спрямованих на безпеку в населених пунктах, провокації вдавалося попередити.

Обороноздатність міцнішає

Наразі, за словами очільника області, Херсонщині немає за що турбуватися і в плані обороноздатності, адже її рівень з кожним днем тільки міцнішає. Крім численних військових частин, які тут дислокуються, в області сформовано загони тероборони, до складу яких входить цивільне населення. З початку року вже відбулося 21 навчання таких загонів, під час яких навики володіння зброєю та надання першої медичної допомоги отримали понад 4 тисячі чоловіків та жінок.

військові аташе в Херсонській ОДА


Від іноземних представників на зустрічі виступив аташе з питань оборони від Німеччини, полковник Норберт Гесс:
«Дуже добре, що на Херсонщині розуміють важливість покращання обороноздатності області, адже сьогодні тут прокладено адміністративний кордон держави й, враховуючи відносини України із сусідньою країною-агресором, потрібно бути впевненими у безпеці територій і людей», - сказав пан Гесс.

Військовим аташе презентували «Хронологію мужності»

Під час зустрічі відбулася хвилина мовчання за загиблими захисниками від Херсонщини. До речі, історії тих, хто поклав життя на Сході України, гості зможуть прочитати у книзі «Хронологія мужності», яку презентували кожному військовому аташе.

Гості відвідали морську академію та завод «Паллада»

Візит членів асоціації військових аташе на Херсонщині тривав два дні. Після зустрічі з головою облдержадміністрації іноземні представники відвідали Херсонську морську академію.

військові аташе в Херсонській Морській академії

Делегація оглянула навчально-тренувальну базу закладу, зокрема, Херсонський морський спеціалізований тренажерний центр. Найбільше гостей вразили лабораторії «Навігаційні інформаційні системи», «Використання РЛС та ЗАРП при розходженні суден», «Навігаційний хідний місток» та «Тренажер офшорних операцій на суднах ДСП».

військові аташе в Херсонській ОДА


Наступним місцем де побували військові аташе, стало державне підприємство «Паллада»
, яке з 2015 року входить до складу концерну «Укроборонпром». Нагадаймо, ще два з половиною роки тому завод мав 11-мільйонну заборгованість по заробітній платі, а з нею - й песимістичні прогнози на майбутнє. Ситуацію змінило підпорядкування підприємства «оборонці». На сьогодні «Паллада» стабільно забезпечена замовленнями бере участь у міжнародних виставках. Нині підприємство виконує контракт на будівництво та постачання композитного автономного плавучого доку вантажопідйомністю 7100 тон для однієї з іноземних компаній. А композитний док на 8500 тон, збудований на «Палладі» минулоріч, вже прибув до замовника з ЮАР, успішно подолавши на буксирі 8799 морських миль. Роботою херсонських докобудівників на далекому континенті залишилися задоволені.


Заступник генерального директора концерну «Укроборонпром» Артур Херувімов, який супроводжував делегацію іноземних військових аташе, зазначив: «Завод «Паллада» вже 2 роки завантажений роботою і це завдяки постійній роботі концерну «Укроборонпром» з розвитку міжнародних відносин, в тому числі й у такому форматі, коли ми залучаємо до співпраці потенційних партнерів і показуємо, що ми спроможні випускати високоякісну продукцію, що ця продукція має попит, що ми виконуємо свої обов'язки в ті терміни, які прописані в контрактах. І також важливо показати що регіон, у якому це підприємство знаходиться, абсолютно захищений регіон і ті інвестори чи партнери, які будуть сюди приходити, можуть бути спокійні за свої гроші».


Самі ж військові аташе зазначили, що залишають Херсонщину з приємними враженнями, а також засвідчили, що країни, які вони представляють, готові надавати повну підтримку «оборонці» нашого регіону, зокрема, матеріальну.

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину