Pik
Сьогодні, 21 Июля 2018
19.12.2017
697
0

Вітальні листівки - приватних колекцій працівників та друзів музею

Вітальні новорічні листівки різних часів у Херсоні

У Херсонському художньому музеї на третьому поверсі відвідувачі можуть побачити два експозиційні столики з вітальними новорічними листівками.

Читайте також: Вітальні листівки – "непотрібна опція" чи гарна традиція

Як пояснила кореспонденту ПІК Ольга Горельцева, завідувач інформаційно-масовим відділом музею, вітальні листівки тут для створення новорічного настрою і вони не з фондів музею.

 «З сімейних архівів, а не з фондів музею – з  приватних колекцій працівників та друзів музею. Для створення новорічного настрою різного часу вітальні листівки. Там є листівки початку 20 сторіччя і, якщо я не помиляюсь, кінця 19 століття», - пояснила Ольга Горельцева.

«У нас ще є музейний урок на якому дітей знайомлять з різними новорічними іграшками, традиціями створення вітальних листівок новорічних», - також розповіла вона.

25497207_1514807525282356_1819359329_n

25564501_1514807521949023_52976610_n

До речі, як розповідає Вікіпедія, за однією з версій, перша різдвяна листівка з'явилася в Англії 1794 року.

Якийсь художник Добсон у вигляді поздоровлення із святом відправив своєму другові картинку із зображенням сімейства навколо ялинки. Другові це сподобалося, і наступного року Добсон виготовив декілька десятків подібних карток і розіслав їх всім своїм знайомим. А ще через декілька років знайшовся підприємець, що пустив мальовані привітальні картки в продаж.

За іншою версією, вперше різдвяні листівки з'явилися 1841 року у вітрині книжкового магазину в Шотландії, щоправда існує також думка, що шотландці придумали цю версію, щоб позбавити англійців слави першовідкривачів.

З другої половини XIX століття вітальні листівки починають друкуватися в багатьох європейських країнах. Їх кількість вже обчислюється мільйонами. Спочатку на листівках найчастіше зображалося немовля Христос в яслах або інші релігійні сюжети. Пізніше з'являється Санта Клаус і композиції з квітів, віток і ялинкових прикрас.

З приводу появи перших радянських вітальних листівок існують деякі розбіжності. Одні джерела стверджують, що вперше вони були видані обмеженим тиражем до Нового, 1942 року. За іншою версією, в грудні 1944 із звільнених від нацизму  країн Європи радянські солдати стали присилати своїм родичам небачені досі барвисті іноземні новорічні листівки, і партійне керівництво вирішило, що потрібно налагодити виробництво власної, «ідеологічно витриманої» продукції. Масовий випуск новорічних листівок почався  в 50-х роках. 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину