Pik
Сьогодні, 23 Февраля 2019
31.08.2018
494
0

Виселити херсонську Самооборону з офісу можна лише рішенням міськради чи суду

Виселити херсонську Самооборону з офісу можна лише рішенням міськради чи суду

Депутат міської ради та адвокат Дмитро Ільченко переконаний: законних підстав для виселення з комунального приміщення херсонської Самооборони немає – рішення про це має прийняти лише міська рада або суд, передає ПІК. Та й процедура виселення не відбувається так, як це сталося у Херсоні, де  розгромили офіс та побили активістів. Про це він заявив сьогодні, 31 серпня, на прес-конференції у прес-клубі "Новий день". 

«Що стосується  нападу на приміщення Самооборони. Хотілось би зазначити, що приміщення Самообороні було надано рішенням Херсонської міської ради. І лише Херсонська міська рада може прийняти рішення на своїй сесії про те, яка буде подальша доля даного приміщення. Міська рада не прийняла рішення ані про продовження договору, на жаль, але не прийняла й рішення про виселення», - пояснив Ільченко.

Читайте також: У Херсоні побили активістів, розгромили офіс Самооборони

Ільченко вважає дії та «заяви Власова (депутата Дніпровської райради у Херсоні Олександра Власова – ред.) про те, що він нібито звільняв приміщення для територіальної громади, щоб там розмітити якісь соціальні служби» самоуправством. Депутат також повідомив, що, у приміщенні Суворовської районної ради є велика кількість вільних кімнат, які можна надати для будь-яких соціальних служб.

«Я як адвокат буду звертатися до суду щодо продовження договору – позички на наступний період оскільки ми як міська рада, як власник, ніякого рішення не прийняли. Відповідно, до вимог господарського кодексу є можливість вирішення цього питання у судовому порядку», - пояснив Ільченко.

Міська рада позову про виселення не подавала

«До речі, на сесії міської ради Аліса Вербицька (Вербицька Аліса, начальник міського управління комунальної власності - ред.) заявила, що, нібито, міська рада вже звернулася до суду про виселення самооборони. Але за інформацією господарського суду, станом на сьогодні 9 годину, позовів від пані Вербицької або міської ради до самооборони не зареєстровано», - повідомив Ільченко.

Він також відзначив, що постійна комісія міської ради мандатна, з питань законності, правопорядку, прав людини збереться наступного тижня і розгляне інформацію, що була оприлюднена на офіційному сайті ГУ Нацполіції в області після інциденту в офісі самооборони. Зокрема, там зазначалось, що «Попередньою причиною конфлікту стало небажання представника громадської організації звільнити приміщення, яке перебуває у комунальній власності».

«Ми направимо, якщо колеги підтримають, відповідне звернення від нашої комісії до поліції, з роз’ясненням того, що немає конфлікту щодо небажання залишити приміщення. Такий конфлікт міг би виникнути, якби рішення суду було, яке б не виконувалося. Або рішення сесії, якого теж немає», - сказав Ільченко.

Він також пояснив, як має відбуватися процедура виселення з приміщення людини чи організації.

«Ви (власник – ред.) їй пропонуєте добровільно піти, і якщо людина відмовляється ви подаєте до суду, суд зобов’язує людину звільнити приміщення, ви звертаєтесь до державного або приватного виконавця, який за допомогою поліції виселяє з приміщення, в тому числі, змінює замки, виносить речі, під опис, щоб не було нічого втрачено.

У даному випадку ситуація абсурдна з двох причин – власник приміщення громада, тобто, всі мешканці Херсона від імені яких виступає міська рада. Міська рада не проголосувала за їх виселення, лише 3 людини з 54 проголосували. Тобто, власник не бажає виселяти самооборони, суд не приймав рішення про їх виселення», - ще раз відзначив Ільченко.

ПІК звернувся за коментарем з приводу ситуації з приміщенням, де розміщена херсонська Самооборона в Управління комунальної власності та у відділ громадських зв’язків міської ради. І там, і там у коментарі відмовили.

40484274_2208995949423898_8165753425594679296_n

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину