Pik
Сьогодні, 16 Грудня 2018
27.11.2018
491
0

Випадок сказу зафіксовано на Херсонщині

Випадок сказу зафіксовано на Херсонщині

На Херсонщині у Новотроїцькому районі зафіксовано випадок сказу - захворіла телиця, яка знаходилась на території особистого господарства. Зі слів власників, за декілька днів до цього випадку поблизу обійстя була помічена лисиця.

Про це передає ПІК з посиланням на ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області.

22 листопада 2018 року під головуванням заступника голови Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новотроїцькій районній державній адміністрації Володимира Дячука відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з приводу випадку сказу великої рогатої худоби на території с. Воскресенка Воскресенської сільської ради.

Під час виявлення вогнища сказу встановлено, що його зародком стала захворіла телиця, яка знаходилась на території особистого господарства с. Воскресенка. У тварини відмічалися відсутність апетиту, відмова від води та корму, атонія передшлунків. Агресивної поведінки не спостерігалося. 21 листопада 2018 року тварина пала. Зі слів власників, за декілька днів до цього випадку поблизу обійстя була помічена лисиця.

Патологічний матеріал доставлено до Херсонської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, де експертизою від 22.11.2018 року № 003424 п.м./18 встановлено сказ.

Наразі на території с. Воскресенка діють карантинні обмеження. Проводяться заходи згідно з «Планом комплексних заходів щодо ліквідації сказу тварин та недопущення його розповсюдження», затвердженого рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новотроїцькій райдержадміністрації від 22.11.2018 року № 16.

Проведено дезінфекцію місця утримання хворої тварини та щеплення проти сказу всіх сприйнятливих тварин, які знаходяться на території подвір’я. Також, з лікувальною метою, назначено щеплення антирабічною вакциною власників тварини, які мали контакт (ослинення рук) з хворою твариною.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину