Pik
Сьогодні, 20 Вересня 2019
29.01.2018
543
0

Херсонець підготував статтю про лютеранську кірху

Вікіпедія розповіла про херсонську лютеранську кірху

У Вікіпедії з’явилась стаття про  херсонську лютеранську кірху.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук Антон Костенко, заввідділом Херсонської централізованої бібліотечної системи, передає ПІК.

«Давно збирався, але все ніяк не доходили руки, створити у Вікіпедії статтю про херсонську лютеранську кірху. Нарешті спромігся написати її з нагоди Вікімарафону до 14-річчя української Вікіпедії та 10-річчя Вікіпедії кримськотатарською мовою.

Якщо хтось має уточнення за змістом статті або ж хоче додати зображення — you're welcome, редагуйте, додавайте», - написав Антон Костенко.

У Вікіпедії, зокрема, йдеться про те, що лютеранська церква в Херсоні, що була розташована на вулиці Лютеранській, 1. Кірху було закладено у 1867 р. як церковний будинок Херсонської лютеранської громади і зруйновано наприкінці 1940-х років. У 2016 р. вулиці, на якій раніше стояла кірха, повернено її історичну назву Лютеранська.

Читайте також: Херсонцям розкажуть, як стати автором Вікіпедії

Проект кірхи був розроблений херсонськими архітекторами Олександром Пальшау і Карлом фон Штемпелем у 1865 р. 12 травня 1867 р. почалося спорудження херсонської євангелічної лютеранської церкви на кошти місцевої німецької громади. На початку 1870-х років будівництво успішно закінчилося.

Фото з Вікіпедії

Теги:

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину