Pik
Сьогодні, 20 Червеня 2019
24.09.2018
356
0

Викиди на «Титані»: ситуація на Херсонщині зацікавила моніторингову місію ОБСЄ

Викиди на «Титані»: ситуація на Херсонщині зацікавила моніторингову місію ОБСЄ

Представники ОБСЄ здійснювали моніторинг впливу викидів небезпечних речовин, що трапилися на підприємстві «Кримський Титан», на екологію прилеглих територій Херсонської області, передає ПІК з посиланням на ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області.

«У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Херсонській області відбулася робоча зустріч з Ендрю Річардсоном, спостерігачем Спеціальної моніторингової місії в Україні Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), яка наразі здійснює моніторинг ситуації, що склалася навколо заводу «Кримський Титан».

На зустрічі у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Херсонській області Ендрю Річардсона цікавило, як вплинули небезпечні викиди з «Титану» «на екологію прилеглих територій Херсонської області, а також на стані здоров’я місцевого населення. Не менш важливою, за словами представника ОБСЄ, є інформація щодо безпечності продуктів рослинництва, які вирощуються в цій місцевості», - йдеться у повідомленні.

У ході розмови пана Річардсона поінформували про вжиті та поточні заходи в рамках повноважень Держпродспоживслужби.

Зокрема, від відповідних служб було зібрано детальну інформацію щодо захворювань населення, стану атмосферного повітря, відібрано та досліджено проби питної води та рослинницьких харчових продуктів. Серед інших, у проведенні досліджень взяла участь Херсонська регіональна державна лабораторія ім. проф. Ценковського.

Стосовно харчових продуктів рослинного походження з цих територій для внутрішньодержавного обігу проводилися дослідження на пестициди, солі важких металів, радіонукліди, нітрати, нітрити. Перевищень зазначених показників не зафіксовано.

Робота з відбору зразків та дослідження тривають.

Також, відповідно до повноважень, державні інспектори ветеринарної медицини здійснюють постійний контроль харчових продуктів і проводять лабораторні дослідження на агропродовольчих ринках та гуртівнях. У рамках державного контролю здійснюються планові та позапланові перевірки суб’єктів господарювання, які беруть участь як у виробництві, так і в обігу продукції тваринного та рослинного походження.

Читайте також: 

Фотофакт: автомобіль ОБСЄ у Херсоні припаркувався на тротуарі

Що не побачила місія ОБСЄ на Херсонщині

snimok-13-5-500x369

 

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину