Pik
Сьогодні, 27 Ноября 2020
24.09.2018
719
0

Викиди на «Титані»: ситуація на Херсонщині зацікавила моніторингову місію ОБСЄ

Викиди на «Титані»: ситуація на Херсонщині зацікавила моніторингову місію ОБСЄ

Представники ОБСЄ здійснювали моніторинг впливу викидів небезпечних речовин, що трапилися на підприємстві «Кримський Титан», на екологію прилеглих територій Херсонської області, передає ПІК з посиланням на ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області.

«У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Херсонській області відбулася робоча зустріч з Ендрю Річардсоном, спостерігачем Спеціальної моніторингової місії в Україні Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), яка наразі здійснює моніторинг ситуації, що склалася навколо заводу «Кримський Титан».

На зустрічі у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Херсонській області Ендрю Річардсона цікавило, як вплинули небезпечні викиди з «Титану» «на екологію прилеглих територій Херсонської області, а також на стані здоров’я місцевого населення. Не менш важливою, за словами представника ОБСЄ, є інформація щодо безпечності продуктів рослинництва, які вирощуються в цій місцевості», - йдеться у повідомленні.

У ході розмови пана Річардсона поінформували про вжиті та поточні заходи в рамках повноважень Держпродспоживслужби.

Зокрема, від відповідних служб було зібрано детальну інформацію щодо захворювань населення, стану атмосферного повітря, відібрано та досліджено проби питної води та рослинницьких харчових продуктів. Серед інших, у проведенні досліджень взяла участь Херсонська регіональна державна лабораторія ім. проф. Ценковського.

Стосовно харчових продуктів рослинного походження з цих територій для внутрішньодержавного обігу проводилися дослідження на пестициди, солі важких металів, радіонукліди, нітрати, нітрити. Перевищень зазначених показників не зафіксовано.

Робота з відбору зразків та дослідження тривають.

Також, відповідно до повноважень, державні інспектори ветеринарної медицини здійснюють постійний контроль харчових продуктів і проводять лабораторні дослідження на агропродовольчих ринках та гуртівнях. У рамках державного контролю здійснюються планові та позапланові перевірки суб’єктів господарювання, які беруть участь як у виробництві, так і в обігу продукції тваринного та рослинного походження.

Читайте також: 

Фотофакт: автомобіль ОБСЄ у Херсоні припаркувався на тротуарі

Що не побачила місія ОБСЄ на Херсонщині

snimok-13-5-500x369

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину