Pik
Сьогодні, 24 Вересня 2020
13.09.2018
1155
0

Викиди на «Титані»: отримані результати проб ґрунту на Херсонщині

Викиди на «Титані»: отримані результати проб ґрунту на Херсонщині

Стали відомі результати проб ґрунту, які були відібрані  спеціалістами 31 серпня на Херсонщині, у районах моніторингового спостереження за впливом ПрАТ «Кримський Титан», передає ПІК з посиланням на інформацію, оприлюднену ГУ Держспоживстандарт з посиланням на Державну екологічну інспекцію України. Як раніше повідомлялось, для проведення досліджень і отримання результатів був необхідний певний період часу. 

Читайте також: У Харкові досліджують проби грунтів з Херсонщини

«За повідомленням Державної екологічної інспекції України, отримано результати проб ґрунту, які були відібрані у складі робочої групи спеціалістами Інспекції 31.08.2018 р.», - йдеться у повідомленні

Де є збільшення по вмісту сульфатів у порівнянні з минулими роками

«У точках постійного моніторингового спостереження за впливом ПрАТ «Кримський Титан» на стан ґрунтів на території Преображенської (Червоний Чабан) сільської ради Каланчацького району і Першокостянтинівської сільської ради Чаплинського району; біля КПП "Чаплинка" та КПП "Каланчак".

Читайте також: На Херсонщині кажуть, що ситуація нормалізувалась, бо «Титан» не димить 

За результатами проведених досліджень вищезазначених проб встановлено, що біля свердловини питної води на території Преображенської сільської ради та біля КПП "Каланчак" встановлено збільшення по вмісту сульфатів у порівнянні з минулими роками», - йдеться у повідомленні.

Харчові продукти безпечні. Що радять фахівці

У рамках державного моніторингу харчових продуктів рослинного походження при внутрішньодержавному обігу 8.09.2018 р. були відібрані фрукти та овочі в особистих селянських господарствах с. Преображенка та проведено дослідження за показниками: пестициди, радіонукліди, важкі метали, карбамати, нітрати, піретроїди.

Читайте також: Влада каже, що фрукти та овочі з Херсонщини безпечні

Невідповідностей не встановлено. Тобто, харчові продукти з вищезазначених територій цілком безпечні, проте перед вживанням необхідно обов’язково дотримуватися санітарних вимог, мити овочі та фрукти содовим розчином, ретельно промивати проточною водою тощо.

Читайте також: На сільгосппродуктах в селах Херсонщини через викиди з «Титану» виявили токсичний наліт 

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області наполегливо рекомендує громадянам дотримуватися санітарно-гігієнічних правил. Купувати продукти харчування на агропродовольчих ринках, де працюють ветеринарно-санітарні лабораторії та здійснюється належний контроль за безпечністю харчових продуктів тваринного і рослинного походження. Купуючи продукти харчування на несанкціонованих, стихійних ринках ви наражаєте себе і свою родину на небезпеку.

Моніторингові обстеження навколишнього середовища і продуктів харчування у проблемних населених пунктах Херсонщини, які опинилися у зоні впливу заводу «Кримский Титан», тривають.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину