Pik
Сьогодні, 23 Травня 2019
18.10.2018
686
0

Відкриття сезону в театрі імені Куліша – непрості вистави

Відкриття сезону в театрі імені Куліша – непрості вистави

У Херсоні 19, 20, 21 жовтня відбудеться відкриття 83-го театрального сезону обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша, передає ПІК.

Театр підготував 4 прем’єри, які генеральний директор - художній керівник театру Олександр Книга назвав під час прес-конференції непростими і відзначив – хвилюється.

«Тепер відкриття сезону. Відкриття сезону – ми підготували 4 прем’єри. Всі прем’єри… я, чесно кажучи хвилююсь, якщо раніше я знав, що ми весело і красиво відкриємо сезон… Квитки всі продані, безумовно, тут навіть проблем немає, але вистави непрості», - відзначив Олександр Книга.

«Перша вистава – це «Кайдаш і сини», це сучасна п’єса, сучасної херсонської драматургеси Наталки Блок, яка вже дуже відома за межами України, яка ставиться за кордоном. Сьогодні вона працівник нашого театру, вона створила студію «18 плюс», яка потужно працює і я там бачу свої перспективи. І от вона написала тексти нової п’єси, де тільки прізвище, мабуть, Кайдаші і може колізія певна класика існує. Це п’єса про нас з вами. Кайдаші живуть у Залізному Порту», - каже Книга.

«Як сприйме соціум цю виставу? Тому що вона не зовсім комедійна, вона, все таки, про те, що ми, українці, повинні все ж таки колись ту яму закопати», - розповів генеральний директор - художній керівник театру. Чи знайдеться герой, який закопає ту яму, щоб ми себе відчули Європою – про це, мабуть, буде вистава, каже Книга.

Інша прем’єра - «Лавина» за одноіменною п’єсою турецького драматурга Тунджера Джюдженоглу. «Драматург прилетить із Стамбулу до нас, - каже Книга. – Він буде на прем’єрі. Це людина у віці, це турецький Чехов, який визнаний у світі. Це особистість величезного масштабу».

Важливу роль у підготовці зіграли самі херсонці, які допомогли зібрати килими для втілення сценографічного рішення вистави. Всі вони запрошені на прем’єру на знак щирої подяки.

Наступна прем’єра – для найменшого глядача. Театр готує собі майбутнього глядача, каже Книга. «Сюрприз» - нова вистава для наших найменших глядачів. І скажу, що буде вона в новому сезоні не одна – у нас тут готується кілька прем’єр цікавих для дітей», - каже Книга.

Автор інсценізації - херсонський драматург Анатолій Марущак. Режисер-постановник - Ірина Корольова, заслужений діяч мистецтв України. 

Відбудеться ще одна прем’єра – в кафе-театрі. «Кохання до...». «Це ставить студентка Харківської академії мистецтв (Софія Мельнікова - ред.) свою дипломну виставу. Ви знаєте, що ми підтримуємо молоді таланти», - каже Книга.

 Читайте також: 

У Херсоні планують зібрати драматургів і перекладачів з різних країн

Херсонський театр їде з моновиставами по області

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину