Pik
Сьогодні, 21 Січня 2021
20.05.2017
327
0

Вічною темою боротьби за владу відкрито показ вистав на "Мельпомені Таврії"

Вічною темою боротьби за владу відкрито показ вистав на "Мельпомені Таврії"

ХІХ Херсонський театральний фестиваль «Мельпомена Таврія» відкрився виставою Київського Національного академічного театру ім. І. Франка «Річард ІІІ» В. Шекспіра. Постановку здійснила грузинська команда режисера Автанділа Варсімашвілі.

Вистава масштабна і це в першу чергу йде від матеріалу першої частини хронік В. Шекспіра. Драма містить немало заплутаних сюжетних ліній, велику кількість персонажів, головним з яких є Річард ІІІ - каліка, потвора, єдиною компенсацією неповноцінності для якого стане оволодіння короною, а разом з нею - безмежною владою (і красунями жінками Англії). Кривавим шляхом устелена його дорога до трону. Богдан Бенюк образі Річарда ІІІ уособлює Диявола, що спокушує оточуючих короля і безжалісно штовхає до пекла тих, хто допомагає у здійсненні його мети.

На порівняння цього героя з інфернальним персонажем «наштовхує» сценографія Міроні Швелідзе. Кришки дерев'яних ящиків-домовин, розфарбованих ніби сажею та полум'ям уособлюють «пекло», до якого Річард ІІІ скидає тих, хто здається йому перешкодою до королівського крісла, яке за формою нагадувало електричний стілець. Яскравим образом у пам'яті залишилася сцена, де ігровий майданчик майже нагадує картину Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря»: за довгим столом сидять наближені короля та їх дружини, що постають аморальними властолюбцями, які (як і їх чоловіки) не можуть встояти перед солодкою спокусою отримати владу. Жінки імітують збудження від Річарда, а на справді відчувають екстаз від наближення до корони та перстня.

Вічна тема боротьби за владу будь-якими шляхами є вічною в будь-якій країні. Тому, херсонські глядачі і гості мужньо витримали серйозну, доволі затяжну, тяжку, перевантажену історію, яка тривала майже чотири години. Проблеми майже чотирьох столітньої давнини виявилися актуальними для сьогодення.

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину