Pik
Сьогодні, 24 Вересня 2018
30.03.2018
1170
0

Вибори на носі? По Херсону вже бродить «привид соціалізму»

Вибори на носі? По Херсону вже бродить «привид соціалізму»

Перша половина сьогоднішньої сесії Херсонської міської ради йшла «під керівництвом» скандаліста та  провокатора Кирила Стремоусова, передає ПІК.

Чоловік говорив начебто від усієї громади (хто його на це уповноважував – питання, сам себе призначив).

Дозволяє собі вислови, які викликали обурення, правда, лише у кількох депутатів (депутату Кияновському довелося на вухо повторити Стремоусову, які слова та вирази неприйнятні).

Розказує про власні політичні симпатії - з трибуни, на сесії просто таки агітацію проводить (видно, ще не під’їхав броньовик). Товариш, соціаліст та громада – то все тепер він. Смілий, недоторканий, бо, кажуть, має міцний київський дах, за ним стоїть не менш скандальний Ківа.

На носі вибори, і хитрі політики давно вже мостять власні ніші на «лівому» крилі української політики – і це зрозуміло. Як зрозуміло, що для пана Стремоусова – головне покричати. Помітно, що коли він чує пропозиції тих, хто так само хоче попіаритися, дратується. Чим, власне, закінчиться все – чи буде користь від крику - неважливо. Згадаймо, про ситуацію з будинками гнучкої схеми. Проте, як то кажуть, спрага ніщо…

Отже, про те, як тепер дискутують на сесії

Стремоусову дають слово і він практично окупує трибуну. У нього три вимоги. Створити комісії для вивчення обґрунтованості тарифів (всіх, так можна зрозуміти з того, що діялось на сесії), з вивчення питання про те, як у 2016-2017 році ремонтувалися дороги, і те саме скандальне питання допорогових закупівель ProZorro. Потім з залу ще хтось з присутніх вимагає створити комісію по субсидіям.

При цьому періодично Стремусов звинувачує всіх депутатів у розпилу бюджету, каже, що вони його слуги і т.п. Вони ж замість нього формулюють всі його вимоги для того, щоб їх можна було проголосувати на сесії. 

Депутати, як справжні слуги Стремоусова, терпляче слухають. Намагаються вести діалог, виправдовуються і щось пояснюють. Окремі спалахи невдоволення непомітні.

Міський голова Володимир Миколаєнко повідомляє: він напередодні спілкувався зі Стремоусовим та його прихильниками (у варіанті мера – представниками громади). І пояснює, що вже є комісія по тарифам і він дав вказівку включити до її складу представника, якого нададуть прихильники Стремоусова.

Депутат і керівник комунального підприємства Ігор Семенчев підтримав питання про створення комісій, які запропонував Стремоусов. «Пропоную створити три комісії, проголосувати за них з включенням депутатів і громадськості і розглядати поіменно кожне питання окремо», - перехоплює ініціативу Семенчев.

Міський голова підтримує: «Давайте визначимо, по представнику від кожної фракції по одному і представник громадськості».

Таку злагоду порушує депутат Оксана Д’якова. Вона цікавиться: а які саме тарифи буде вивчати тимчасова контрольна комісія, адже всі вони (за винятком квартплати) формуються у Києві. «Я теж проти тарифів (високих – ред.). Проте створивши комісію, не думаю, що це вплине на ситуацію», - каже депутат.

«Обґрунтовано чи необґрунтовано, завищені чи занижені – це порядок денний, давайте визначатися, включати чи ні», - не витримує міський голова.

Депутат Артем Кияновський дає визначення тому що відбувається: «Що зараз відбувається? В області, в країні є складнощі. Запахло у повітрі виборами. Сьогодні, коли до нас приходять представники громадськості , вони виконують правильну в тому числі функцію і заробляють собі з точки зору паблік рілейшнз очки. Виглядає це так, що херсонська міська рада капризує і не хоче розглядати важливі питання», - каже Кияновський. І нагадує про те, що депутати дають для таких висновків привід - згадаймо  про те, як скандально голосували на минулій сесії за питання ProZorro.

Депутат Віталій Урбанський сказав: «Ми всі бачимо і усвідомлюємо, що зараз відбувається піар і популізм. У нас всі проекти які виходять на сесію, готуються у обговорюються на депутатських комісіях. У нас є комісія ЖКГ, чому всі ці люди, вся ця громадськість не приходить на комісію ЖКГ, не ставить це питання на розгляд нашої комісії?». Він також запропонував всім невдоволених тарифами їхати у Київ під ВРУ, Кабмін, під АП, і пікетувати там.

Потім депутати швиденько проголосували за включення до порядку денного питання про створення трьох тимчасових депутатських комісій - про створення ТКК щодо обґрунтованості тарифів, з перевірки роботи по оформленню субсидій та по перевірці ремонту доріг за 2016-2017 роки.

Якщо з комісією по тарифам (які від них не залежать) депутати погодились,  з субсидіями і дорогами все пройшло швидко та без проблем, то вже питання порогу ProZorro стало каменем спотикання.

Михайло Линецький у своєму виступі підхопив ідею повернення до теми по порогу ProZorro: у разі, якщо питання проголосують, щоб відповідне рішення відразу було підписане і вступило в дію з конкретної дати, наприклад, з 1 липня.

Міський голова, у свою чергу, прокоментував це так: «Все. Армагеддон буде з 1 липня».

Він пояснив, що категорично проти зниження порогу. Потім депутати намагалися переконати Стремоусова, що треба все-таки спочатку створити тимчасову депутатську комісію, яка б розібралась – гарно це для громади чи погано, зменшення порогу ProZorro. Намагалися дискутувати. Проте у результаті все закінчилося бійкою і перервою у роботі сесії до 14 години.

Наталя Войтченко

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину