Pik
Сьогодні, 27 Ноября 2020
Ексклюзив
03.09.2017
2125
0

Вежа Вітовта на Херсонщині вразила литовців

Вежа Вітовта на Херсонщині вразила литовців

Набуття чинності угоди між Україною та ЄС Херсонщина відзначила зустріччю литовської делегації, при чому, це були представники країни Балтики найвищого рівню - Сейму Литви на чолі з його головою Вікторасом Пранцкіетісом, передає ПІК

Нагадаймо, гості взяли участь у заключній частині IV Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, а також побували на КПВВ «Чонгар» та в смт. Ноолексіївка, після чого члени делегації від Сейму відбули в Литву.

Читайте також: Олександр Воробйов заговорив литовською

Втім, решта її представників вчора, 2 вересня, побувала у Бериславському районі, де розташований об’єкт спільної спадщини України та Литви – дозорна вежа часів Великого князя Вітовта.

Вежа Вітовта на Херсонщині вразила литовців

Захід відбувався за присутності самого Вітовта – показово, що великого правителя, з ім’ям якого пов’язані часи розквіту Великого князівства Литовського, зіграв спеціально уповноважений для цього діючий офіцер литовської армії.

Читайте також:Голова Сейму Литовської Республіки побував на КПВВ Чонгар

Донатос Мазуркявічус служить у ній вже 26 років, з яких вже 7 на всіх офіційних заходах уособлює образ князя Вітовта. Майор не приховує, аби грати великого правителя, пройшов суворий кастинг.

-Треба було знати історію, не боятися людей, а ще – коня і добре сидіти на ньому верхи. Звісно, цікавилися моєю біографією, вивчали історичний портрет Вітовта, ну і от, обрали мене, без корупції!(сміється), - розповів Донатос Мазуркявічус.

Вежа Вітовта на Херсонщині вразила литовців

Інтерв’ю князь Вітовт дає верхи на коні. Кобила світло-сірої масті на ім’я Кіра зовсім не пручається, ніби розуміючи, хто її осідлав. Але Донатос каже, справа не в тому, просто він знає секрет, як спілкуватися з кіньми, який зовсім не секрет – треба просто любити цих тварин.

Вежа Вітовта на Херсонщині вразила литовців

Кінь, ясна річ, не з Литви, а місцевий. А от доспіхи Вітовт привіз із собою, це офіційний костюм великого князя й іншого бути не може. Зіскочивши з коня, Вітовт заходить во вежі і, піднімаючи руки до гори, викрикує: «Мало боштас!» - моя вежа.

Дозорну башту у с. Веселе на Бериславщині датують 14 століттям. Це така собі прикордонна вежа, тільки середньовічна. Висота об’єкту – майже 12 метрів. За словами історика та краєзнавця Андрія Лопушинського, вежа була ще вищою, просто коли будували дамбу (за часів князя Трубецького) об’єкт на чотири метри виявився засипаний землею. Фахівці вважають, що на вежі є сенс провести розкопки.

Вежа Вітовта на Херсонщині вразила литовців

 -Копати треба на чотири метри і глибше, там можуть бути дуже цікаві артефакти, загублені будівельниками чи військовими. І це може відкрити важливі подробиці часів литовської держави, - розповів Андрій Лопушинський.

І, можливо, археологи, не лише українські, а й литовські, вже незабаром тут таки працюватимуть. Свою підтримку ідеї реконструкції та більш детального вивчення об’єкту україно-литовської спадщини озвучив голова Сейму Литви Віктора Пранцкіетіс:

-Литва, звісно, завжди зацікавлена в архелогічних та історичних об’єктах, які стосуються нашої загальної історії. І, впевнений, наші вчені із задоволенням працюватимуть з херсонськими науковцями, - зазначив Пранцкіетіс.

Ну а поки що символічний старт розкопок поклав князь Вітовт, який кілька разів копнув лопатою землю поряд із вежею. Члени делегації країни Балтики не приховують – вражені вежею, яка досить непогано збереглася. Це унікальний об’єкт, приміром, у Литві дозорних веж немає.

Вежа Вітовта на Херсонщині вразила литовців

Вежа Вітовта на Херсонщині вразила литовців

 -Стовпи Вітовта, за моєю інформацією, такі є лише тут, і я дуже хотів їх побачити, але був переконаний, що вони маленькі, ну як прикордонні стовпи. А тут така вежа!, - не приховує емоцій віце-мер м. Клайпеда Артурас Шульцас.

До вражень гості отримали смачне частування – козацький куліш. Ну а кожен, хто прибув на імпровізоване свято до вежі, прагнув, звісно ж, сфотографуватися на згадку із князем Вітовтом. Коли ще випаде можливість селфі з його величністю?

Автор: Марина Савченко

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину