Pik
Сьогодні, 15 Июля 2020
16.05.2019
615
0

Вакцина від кору на Херсонщині спрацьовує не завжди

Вакцина від кору на Херсонщині спрацьовує не завжди

Чи так уже беззастережно можна вірити у захисний ефект профілактичної ін’єкції від кору? Медики стверджують: альтернативи їй немає. Та ось факти, що насторожують, повідомляє "Новий день".

У селі Клини Олешківського району Херсонщини на кір захворіла ціла родина, а з вогнища інфекція поширилася по всьому селу, уклавши на лікарняні ліжка дванадцять осіб. Так от: у тій родині, з якої все почалося, виховуються двоє дітей, причому вакциновані були обидва. У хлопчика віком один рік і сім місяців недуга «не пробила» бар’єру імунітету. А от його старший брат шкільного віку таки захворів! Схожа ситуація – у селі Новокиївка Каланчацького району з підозрою на кір шпиталізували цілу групу старшокласників віком від п’ятнадцяти до сімнадцяти років. Вакциновані з них, за даними держустанови «Лабораторний центр Херсонщини» були всі! То що ж пішло не так?

— Вакцина від кору дуже чутлива до температурного режиму. А на Херсонщині у минулі роки як аварійні, так і віялові відключення електроенергії не були рідкістю. Можливо, під час зберігання у «розморожених» холодильних камерах препарат просто втратив  свою ефективність, — припускає завідуюча відділом державної установи «Лабораторний центр Херсонщини» Наталя Єрємєєва. – Не треба також забувати, що існує індивідуальна реакція організму на вакцину, через яку вона також може не подіяти належним чином.

Після довгих травневих свят із виїздами в гості (у тому числі за межі регіону) та на пікніки із друзями, на Херсонщині сталося ще кілька спалахів кору. З початку року маємо вже 422 подібних випадки. Причому, якщо раніше фіксували по тридцять випадків захворювань на тиждень, то зараз їх кількість підскочила до семидесяти. Найбільше – у обласному центрі, Голопристанському, Каланчацькому та Олешківському районах краю. В середньому кожен п’ятий з пацієнтів свого часу вакцинувався від цієї недуги, та з якихось причин профілактична ін’єкція не спрацювала.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину