Pik
Сьогодні, 23 Червеня 2018
25.05.2018
662
0

В Укргідропроекті прокоментували ідею про "острів Крим"

В Укргідропроекті прокоментували ідею про "острів Крим"

Судноплавний Чорноморсько-Азовський канал, який, як пропонують розробники, проходитиме по Перекопському перешийку і відокремить Крим від материкової частини України, технічно можливий, але потребуватиме мільярдних витрат.

Так сказав кореспонденту Укрінформу заступник генерального директора ПАТ "Укргідропроект" (Харків) Сергій Осадчий, коментуючи публікацію в ЗМІ про намір України зробити Кримський півострів островом. 

"Користь від Чорноморсько-Азовського каналу завдовжки 120 км, завширшки 100 м і завглибшки 10-15 м, як говориться у публікації, була б величезною. Такий канал, якби побудовали, дав би змогу українським суднам здійснювати свою діяльність незалежно від щойно побудованого Росією Керченського моста. На жаль, наші баржі заввишки 60 м не можуть подолати арку цього моста заввишки 40 м, хоча свого часу Росія обіцяла, що висота буде 80 м", - зазначив Осадчий.

Водночас, за його словами, у світі є лише один масштабний канал: Суецький. 

"Побудувати такий канал в Україні - все одно, що побудувати другий Суецький канал. Престижно, але навряд чи реально з урахуванням нинішніх обставин", - додав Осадчий. 

За його словами, "Укргідропроект" у публікації названий розробником проекту Чорноморсько-Азовського каналу, хоча це не так: 

"Специфіка "Укргідропроекту", який відсвяткував 90-річчя з дня заснування - гідроелектростанції. Єдиний досвід розробки проекту каналу був у 80-і роки, коли ми виконали такий проект для території Донбасу, але той канал так і не був побудований через брак коштів. Нині, зокрема, ми разом з фахівцями з Німеччини працюємо над проектом Каховської ГЕС-2", - зазначив він. 

Цими днями у ЗМІ з'явилася публікація про те, що Україна може зробити Кримський півострів островом, побудувавши судноплавний Чорноморсько-Азовський канал через Перекопський перешийок. Ця гідротехнічна споруда дасть змогу вирішити проблеми оборони України і відродити судноплавство між Чорним і Азовським морями, на якому знаходиться великий порт Маріуполь, зараз фактично блокований Росією. 

Фото politolog.net

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину