Pik
Сьогодні, 10 Июля 2020
16.10.2019
732
0

В «Українській Хаті» ділилися талантами

В «Українській Хаті» ділилися талантами

У Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара напередодні триєдиного святкування в День Покрови Пресвятої Богородиці Дня Українського козацтва та Дня захисника України шанувальники мистецтва з районів області та Херсона зібрались на засідання арт-лабораторії «Українська Хата – талантами багата»,- повідомила пресслужба Херсонської облради,- передає ПІК.

Ветеран АТО, співзасновник Олешківського куреня Українського козацтва, краєзнавець і просвітянин Іван Реуцький привітав присутніх з величними святами та розповів про їх важливість у процесі відродження історичної пам’яті багатостраждального українського народу.

Український художник Володимир Гончаренко порадував завсідників своєю виставкою серії картин, присвячених Кам’янській Січі, 310 років від Дня створення якої українці святкують цього року. Лауреат всеукраїнських конкурсів вокалістів Іван Бурлака виконав пісню «Козацький марш», що надало поштовх для виконання низки завзятих і жартівливих козацьких пісень учасниками ансамблів народної пісні «Макітерка» та «Червона калина».

Лауреат літературного конкурсу «Коронація слова», наш земляк, український письменник Віктор Вальд презентував не лише свій коронований роман «Останній бій Урус-Шайтана», а й новий – «Меч Сагайдачного», який нещодавно побачив світ. Шанувальники українського мистецтва мали можливість поспілкуватися з майстром красного письменства, почути про його нові творчі плани й порадіти, що літературний процес в Україні має потужний розвиток. Підтвердженням цьому стала й віршована презентація художньо-історичного нарису Василя Гайдамаки «Козацький степ». Господиня «Української Хати» Оксана Олексюк презентувала Василеві Гайдамаці свій диво-торт, а учасники херсонської літературної студії «Елінг» Валентина Липенко-Винник, Надія Ратушко та Василь Загороднюк підготували віршовані привітання автору нарису, який, до речі, 10 жовтня відсвяткував своє 84-річчя.

Василь Гайдамака віддячив присутнім за віршовані та солодкі сюрпризи та дав можливість усім насолодитися його пісенним дітищем: народний артист України Харіс Ширінський виконав «Гімн Херсона» Марини Савельєвої на слова Василя Гайдамаки.

Презентації нещодавно надрукованих літературних альманахів «Моя Батьківщина» та «Ковток життя», як і авторське прочитання поезій поетами у розділі засідання «Вільний мікрофон», додали радості від спілкування в колі однодумців, які на завершення засідання зійшлися у спільному співі української народної пісні «Ой, на горі та й женці жнуть».

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину